Apelgrin zaustavio Vardar u Frankfurtu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Apelgrin zaustavio Vardar u Frankfurtu!

Apelgrin zaustavio Vardar u Frankfurtu!

I pored dobre partije u Frankfurtu, skopski Vardar vraća se praznih šaka iz Nemačke! Glavni krivac je švedski čuvar mreže u dresu Rajn Nekar Levena, Mikael Apelgrin, koji je dva puta uspešno intervenisao u poslednjem napadu tima Raul Gonzalesa, i tako sprečio remi – 28:27 (14:15). Sergej Gorbok i Matjaž Brumen nisu uspeli da savladaju švedskog gorostasa, a „Lavovi“ su došli do važnih bodova koji ih jasno distanciju od makedonskog šampiona tri kola pre kraja preliminarne faze takmičenja.

Odlično prvo poluvreme odigrali su momci u belim dresovima predvođeni raspucanim Aleksom Dušebajevom, koji je odigrao jedan od najboljih mečeva ove sezone. Posle 19 minuta na semaforu je stajalo 10:7 za Vardar, a 10 minuta kasnije, Alem Toskić je poslednji put odveo na +3 – 15:12.

Poslednji put u vođstvu, Vardar je bio na 19:17 u 38. minutu, kada je domaći tim nadahnut i sa par odbrana Borka Ristovskogpreokrenuo rezultat u svoju korist. Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj je Leven imao nadahnutog Andija Šmida, igrača utakmice sa 10 postignutih golova.

Kod Vardara, Gorbok je duel završio sa sedam.

Na ruku Vardara ide i rezultat iz Švedske, gde su Kristijanštad i Vive Tauron Kielce remizirali 35:35.

1. FC Barcelona Lassa10712305:280(25)15
2. KS Vive Tauron Kielce11632303:284(19)15
3. Rhein-Neckar Löwen11713270:252(19)15
4. MOL-Pick Szeged10613290:279(11)13
5. HC Vardar11604286:254(32)12
6. Montpellier HB10316270:289(-19)7
7. IFK Kristianstad11218284:312(-28)5
8. KIF Kolding Kobenhavn10109257:315(-58)2