BARSA PRED TOP 8: Ristovski sa "sto ruku" za muk u Vesprem Areni! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BARSA PRED TOP 8: Ristovski sa „sto ruku“ za muk u Vesprem Areni!

BARSA PRED TOP 8: Ristovski sa „sto ruku“ za muk u Vesprem Areni!

Derbi kola u EHF Ligi šampiona doneo je pobedu španske Barselone u Vespremu – 25:22 (13:14), a za junaka makedonskog golmana Borka Ristovskog. Tridesetpetogodišnji čuvar mreže spustio je roletnu pred svojim golom u drugom poluvremenu, za 30 minuta odbranivši 10 od 18 šuteva domaćina, što je bilo dovoljno da njegov tim napravi potpuni preokret i uzme velike bodove koji ga ostavljaju u najboljoj poziciji za osvajanje grupe i direktan plasman u četvrtfinale.

Kod pobednika Valero Rivera je postigao pet golova, dok je u timu Vesprema dvojac Dragan Gajić – Laslo Nađ postigao po šest, ali pomoći od ostatka bekovske linije nije bilo.

Vesprem je u krizi i izgleda kao da mu nema spasa ove sezone, iako je još rano donositi zaključke.

1. FC Barcelona Lassa9801268:230(38)16
2. Paris Saint-Germain Handba…9702280:248(32)14
3. Telekom Veszprém9423239:235(4)10
4. SG Flensburg-Handewitt8413204:192(12)9
5. THW Kiel9414226:231(-5)9
6. Orlen Wisla Plock9225231:243(-12)6
7. Bjerringbro-Silkeborg9207227:257(-30)4
8. Kadetten Schaffhausen8107210:249(-39)