DREAM TEAM IPAK PREJAK: Parižani pokorili Arenu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DREAM TEAM IPAK PREJAK: Parižani pokorili Arenu

DREAM TEAM IPAK PREJAK: Parižani pokorili Arenu

IZ ARENE ZAGREB

TOMISLAV LAURIĆ

Iskustvo je pobijedilo neiskustvo. Individualna kvaliteta je pobijedila silni timski tuh. Ovako se otprilike može sažeti ono što je preko 15.00 ljudi večeras gledalo u zagrebačkoj Areni. Furiozno je Zagreb nošen publikom počeo i završio utakmicu, ali ‘crna rupa’ u sredini susreta bila je preskupa. Sa dvije serije od 4:0 PSG je do poluvremena stvorio prednost od 15:10 i tek uz manje poteškoće pred kraj meča je uspio sačuvati. Prekasno su se Plinari probudili da bi uzeli koji poen, upisan je poraz rezultatom 23:25.

PPD ZAGREB – PSG 23:25 (10:15)

Gledalaca: 15.200
Isključenja:  Zagreb 6 minuta (Obranović, Kontrec, T. Valčić), PSG 2 minute (Molgaard)
Sedmerci: Zagreb2/2, PSG4/5

PPD ZAGREB: Ivić (7 obrana, 1.p), Stevanović (13 obrana, 2.p); Vujić 2, Kontrec 1, Šebetić 4, Marković, Raković, Horvat 4 (2), Šušnja, J. Valčić 1, T. Valčić, Mandalinić 5, Obranović 2, Markovski, Kovačević, Pavlović 4; trener: Veselin Vujović

PSG: Omeyer (12 obrana, cijeli meč), Annonay; Melić 1 (1), Molgaard 1, Vori 3, Kounkoud 1, Gunnarsson, Abalo 3, L. Karabatić 1, Hansen 7 (3), Narcisse 3, Onufriyenko, Honrubia 2, N. Karabatić 3; trener: Zvonimir Serdarušić

SEMAFOR:3:0 (6′), 3:4 (12′), 5:6 (14′), 6:9 (19′), 6:11 (22′), 8:13 (26′), 10:15 (30′), 13:17 (37′), 15:21 (42′), 17:23 (49′), 19:24 (52′), 21:24 (54′), 21:25 (59′), 23:25 (60′)

IGRAČ UTAKMICE: Mikkel Hansen

Krcata ja Arena uspjela pogurati Zagrebaše u samom startu utakmice. PSG nije pronašao put do Ivićeve mreže gotovo sedam minuta, Karate Kid je već do tada upisao četiri obrane, a Vujić sa dva i Obranović jednim pogotkom upotpunili otvaranje iz snova.

Ali Zagrebova je nadmoć bila kratkog vijeka. Karabatić je prekinuo post Parižana jednim solo prodorom, zagalamio na ekipu. Osvijestio da se utakmica igra, prekinuo njihovu uspavanku. Svega pet minuta bilo je dovoljno Nokinu sastavu da serijom 4:0 po prvi puta u meču uzme rezultatsku kontrolu u svoje ruke.

Anemičan je tada bio Zagreb u napadu, niti Vujić više nije uspijevao proći kao u početku meča. Omogućio je time Mandalinićev povratak u Ligu prvaka, što je Stipe i iskoristio. Zabio je tri iduće pogotka svoga tima, održavao ih barem donekle na životu u periodu poveće igračke krize.

Bez obzira na Mandalinićev učinak, uspjeli su Parižani održati svoju prednost. Dobrim dijelom zahvaljujući, već pogađate – Omeyeru. Sedam obrana francuskog veterana do 18. minute susreta bilo je dovoljno i da PSG prebrodi svoju mini-krizu, a potom i odigra ključnih pet minuta utakmice.

Braća Karabatić, Hansen i Vori odveli su goste na ugodnih 11:7. Zagrebov šestominutni post prekinuo je Horvatsa dva pogotka iz sedmerca, a osim realizacije svakako valja pohvaliti i sportski potez Zagrebova kapetana. Nakon što brisač poda nije uredno obavio svoj posao, upozorio je Omeyera te mu potom i pomogao osigurati normalne uvjete.

Ali na samom se rezultatu Zlajini pogodci nisu pretjerano osjetili. Obrambeno anemično izdanje omogućilo je Parižanima da se i malo našale. Prvo su uspjeli stvoriti višak za Voriju atipični ulazak s lijevog krila pa na samom kraju poluvremena školski prebrojili do Honrubie za odlazak na odmor sa 15:10.

PET MOMENATA UTAKMICE:

–JAK START PPD-a (3:0 U 7. MINUTI)
–N. KARABATIĆ I OMEYER BUDE PARIŽANE
–ZAGREB BEZIDEJAN (11:6 za PSG, 22′)
–STEVANOVIĆ 13 OBRANA U 2.p
– NEISKUSTVO ODVELO U PORAZ

Odlučio je Vuja napraviti promjenu među vratnicama početkom drugog poluvremena. Hrvatski junak s EP-a Stevanović vratio mu je u startu s dvije obrane od ukupno čak 13. I unatoč tome nije se PPD ozbiljnije približio protivniku sve do same završnice susreta.

Jedna svjetska klasa, Karabatić, probudio je goste u prvom dijelu. A druga, Mikkel Hansen, učinio je isto u nastavku. Sa četiri je vezana pogotka odveo Parižane i na maksimalnu prednost od 20:13.

Mandalinić je potom probudio Arenu vrhunskim šutom u Omeyerove rašlje, nadovezao se u 48. minuti opet i Stevanović. Obranio je dva zicera, ali i Titi je na drugoj strani uzvratio obranom Kontrecova zicera.

No, nije ni on svemoguć. Krizu u koju je upala njegova ekipa pred sam kraj meča ni ‘hrvatski krvnik’ nije uspio zaustaviti. Približio se PPD na -3 u 57. minuti imao još tri puta priliku za doći na -2. Ali je tada na snagu stupilo neiskustvo – dva ishitrena šuta i odbijanac Abaloa u 59. minuti bili su dovoljni da PSG osigura pobjedu. Konačnih 25:23 postavio je Pavlović u samoj završnici i pritom zaradio prvo i jedino isključenje Parižana. Više kozmetičke naravi jer vremena za PPD-ov povratak više nije bilo.