BiH se remijem oprostila od Svetskog prvenstva - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BiH se remijem oprostila od Svetskog prvenstva

BiH se remijem oprostila od Svetskog prvenstva

Reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je sa Švedskom 27:27 (14:16) u revanš meču baraža za Svetsko prvenstvo koje se narednog januara održava u Francuskoj.

S obzirom na poraz u prvom meču od 27:19, izabranici odlazećeg selektora Dragana Markovića nisu uspeli da ponove uspeh od pre dve godine, kada su u dvomeču sa Islandom obezbedili premijerno učešće na planetarnom nadmetanju.

Skandinavci su već na startu stavili domaćinu do znanja da se ne može nadati čudu – Švedska je vodila sa 3:0 pa sa 7:3. Uspeli su BiH reprezentativci da preokrenu već u prvom delu, ali su gosti u boljem ritmu okončali prvo poluvreme i na odmor otišli s prednošću od dva gola.

U nastavku, ekipe su se često smenjivale u vođstvu, a nijedna nije imala veće od dva razlike. „Zmajevi“ su u finišu poveli sa 26:24, ali ipak nisu uspeli da se pobedom oproste od sarajevske publike.

Prce je ponovo bio najefikasniji sa sedam golova, Malinović, Tarabokia, Vranješ i Senjamin Burić su dodali po tri dok su Zulfić i Panić postigli po dva gola. Na drugos strani, najbolji je bio Džim Gotfridson sa šest golova, ispred Nilsena sa četiri.