BiH slavila u Finskoj: Prce častio za 100. nastup - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BiH slavila u Finskoj: Prce častio za 100. nastup

BiH slavila u Finskoj: Prce častio za 100. nastup

Reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je važne bodove na gostovanju u Finskoj, u okviru 3. kola grupe % kvalifikacija za EURO 2020 – 30:26 (15:13).  Nakon ovog trijumfa, izabranici Bilala Šumana imaju četiri boda, koliko i Češka i Belorusija, dok su Skandinavci bez poena.

„Zmajevi“ su sredinom prvog poluvremena imali plus pet na svom kontu, ali su dozvolili rivalu da do poluvremena smanji zaostatak na minus dva i ostane u igri.  Ipak, BiH je već početkom drugog dela uspela da, činilo se tada, slomi otpor Finaca. Startna serija od 6-1 odvela ih je na maksimalnih 21:14. Međutim, favorit je sam sebi zakomplikovao situaciju i došao u poziciju da strepi za pobedu. U 50. minutu, Finska je smanjila na 24:22, nešto kasnije i na 25:24, ali su sjajne odbrane Burića sprečile veliki preokret i dramu u finišu. Panić je pogodio za 26:24,  a Prce povisio na 27:24, sedam minuta pre kraja, svojim desetim pogotkom u jubilarnom, 100. nastupu za nacionalni tim.

Marko Panić dodao je sedam golova, a Benjamin Burić je na golu sakupio 16 odbrana. Kod Finske, Maks Gralund je postigao šest, a Entoni Helakoski i Martin Ian su dodali po četiri.