Bundes: Novi kiks Berlina, RNL uvećao prednost - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Bundes: Novi kiks Berlina, RNL uvećao prednost

Bundes: Novi kiks Berlina, RNL uvećao prednost

Rukometaši Fukse Berlina napravili su novi korak u nazad u borbi za titulu šampiona Nemačke. U okviru 27. kola Bundeslige, izabranici Velimira Petkovića remizirali su na gostovanju Štutgartu 24:24 (17:12). „Lisice“ su na poluvremenu imale zaostatak od pet golova, ali je u nastavku usledio preokret. Ipak, bod domaćinu doneo je Štefan Stalger pet sekundi pre kraja.

Mandalinić je dao dva gola za goste, dok se njegovi zemljaci Gojun i Vuković nisu upisali u strelce.

Kiks tima iz prestonice, lider Rajn Nekar Leven (Taleski 1, Radivojević /) je iskoristio rutinski savladavši u gostima nejaki Hutenberg 36:23 (20:9), pa sada ima tri boda više od prvog pratioca, odnosno četiri od Flensburga i Magdeburga.

Kil je u Šparkase areni opravdao ulogu favorita protiv Gumersbaha 29:23 (14:12), uz pet golova Vujina, dva Zarabeca i jedan Duvnjaka. „Zebre“ su na šestom mestu sa sedam bodova manje od vodećeg Levena, što dovoljno govori o gužvi na vrhu tabele.

Gepingen je upisao planirane bodove protiv Ludvigshafena 32:28 (16:12), a zapažen je bio Krešimir Kozina sa pet golova, pre nego što je zaradio crveni karton.

Magdeburg je slavio na teškom gostovanju Veclaru 29:27 (14:13) – Bjornsen nije pogodio zicer za izjednačenje 20 sekundi pre kraja, nakon čega je gost potvrdio pobedu u poslednjem napadu. U pobedničkim redovima, Bezjak je postigao šest a Musa dva gola, dok je na drugoj strani Stefan Čavor pet puta pogodio.

Štutgart  – Fukse Berlin 24:24 (17:12)

Hutenberg  – Rajn Nekar Leven 23:36 (9:20)

Kil – Gumersbah 29:23 (14:12)

Gepingen  – Ludvigshafen 32:28 (16:12)

Veclar – Magdeburg 27:29 (13:14)