Bundes: Šampion ponizio Lemgo! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Bundes: Šampion ponizio Lemgo!

Bundes: Šampion ponizio Lemgo!

Rukometna bizarnost kojom će svi mediji započeti pregled 20. kola Bundeslige dogodila se u Manhajmu. Sama činjenica da je šampion Rajn Nekar Leven deklasirao bivšeg prvaka Lemga rezultatom 38:17 (23:4), gotovo je zanemarljiva u odnosu na rezultat poluvremena, a još više u odnosu na činjenicu da je na semaforu u jednom trenutku pisao 14:0 u korist domaćina!

Takva situacija ne samo da nije zabeležena u bundesligaškoj istoriji, već ni u modernoj istoriji ovog sporta, ukoliko izuzmemo rukometne zemlje trećeg sveta.

Lemgo je prvi gol postigao tri sekunde pre isteka 17. minuta, ali su „Lavovi“ nastavili u istom ritmu do 23. minuta, kada su poveli sa 19:1. Maksimalna razlika u drugom poluvremenu iznosila je 22 gola. Bila je to 10. uzastopna pobeda Levena nad ovim rivalom, a Lemgo je poslednji put slavio sada već davne 2009. godine.

Što je još važnije, izabranici Nikolaja Jakobsena su ostvarili sedmi uzastopni trijumf u domaćem šampionatu i učvrstili se na čelu tabele sa tri boda više od Hanovera, a četiri od Hanovera i Fukse Berlina koji ima meč manje (gostovanje Ludvigshafenu).

Andreas Palička je briljirao sa 19 odbrana, Grecki i Šmid su bili najefikasniji sa po pet golova, jednim više od Taleskog (bez promašaja), Tolbringa i Sigurdsona. Bogdan Radivojević je postigao jedan pogodak.

I Flensburg je lako opravdao ulogu favorita, savladavši na gostovanju Erlangen Gorazda Škofa (tri odbrane) 29:20 (11:7).  Hanover je bio siguran protiv Mindena kod kuće 36:29 (16:14), uz osam golova Kaspera Mortensena i dva Ilije Brozovića. Kod gostiju je šest puta pogodio Luka Žvižej, četiri Aleksandar Svitlica, dva Nenad Bilbija i jednom Miljan Pušica.

Magdeburg je u GETEC areni bez većih poteškoća porazio Gumersnah sa 30:24 (15:12). U pobedničkim redovima, četiri gola dao je Marko Bezjak, a po dva Nemanja Zelenović i Željko Musa. U sastavu Denisa Bahtijarevića, Marko Matić se nije upisao u strelce.

I na kraju, Veclar je kao domaćin pobedio Gepingen 34:27 (16:17). Najefikasniji je bio nemački reprezentativac Kolbaher sa osam golova, a još jednu odličnu partiju zabeležio je i Stefan Čavor (6). Kod gostiju, Šešum se istakao sa pet golova, dok je Kozina postigao dva.