BUNDESLIGA: Duvnjak i Vujin ulovili "Lisice" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BUNDESLIGA: Duvnjak i Vujin ulovili „Lisice“

BUNDESLIGA: Duvnjak i Vujin ulovili „Lisice“

U derbiju 12. kola Bundeslige, Kil je kao gost savladao Berlin rezultatom 27:24 ( 11:12). „Zebre“ su do pobede sa po osam golova vukli sve bolji Duvnjak, Vujin i Ekberg sa po osam golova, koliko je dao i Viede na drugoj strani.

Domaći su vodili čitavim tokom prvog poluvremena, najviše sa 12:9, ali je Kil u drugih 30 minuta preuzeo konce u svoje ruke. Viđena je rezultatska klackalica do 44. minuta, kada je Kil krenuo u odlučujuću seriju, tokom koje Berlinci nisu postigli gol punih 10 minuta. Od 18:18, aktuelni šampion je preko Duvnjaka i Vujina poveo sa 23:18. Nadu domaćima dao je Vražalić sa dva uzastopna pogotka, a podgrejao ju je Viede, smanjivši na 24:22. Ipak, Duvnjak i Ekberg su ubrzo otklonili sve dileme.

Do ovog kola najbolji strelac takmičenja, Petar Nenadić, postigao je samo jedan gol. Ako uz to dodamo statistički podatak da je golmanski tandem Hajneveter – Štohl sakupio ukupno sedam odbrana, jasno je da „Lisice“ nisu mogle preživeti napad „Zebri“.

U drugom derbiju dana, Flensburg je savladao Magdeburg 33:30 i tako izbio na drugo mesto. Dvocifren je bio Egert sa 10 golova, dok se na drugoj strani istakao Damgard sa osam. Đorđić i Kozlina nisu dobili priliku da se istaknu u ovom meču.

Lider Rajn Nekar Leven je u subotu na jedite jade sačuvao stopostotan učinak, pobedom u Hamburgu 29:28 (15:15).  Šmid je bio odličan sa sedam golova, Genshajmer je postigao jedan manje, a du Ric pet. Kod Hamburga su najefikasniji bili Damgard i Lindberg sa po sedam pogodaka.

Libek je došao do drugog boda (33:33), iako je u Štutgartu mogao do potpunog preokreta nakon 20:13 na poluvremenu. Vuko Borozan je bio precizan dva puta, dok je Vuk Lazović postigao jedan gol.

Bodovi su podeljeni u meču Lemgo – Hanover 34:34, Lajpcig je savladao Ajzenah 36:31, dok je Gumersbah vredne bodove osvojio protiv Gepingena, 31:27. Da se nalazi u odličnoj formi potvrdio je i trećeplasirani Melsungen, trijumfom nad Bergišerom 29:22. Veclar je savladao Balingen 32:21.