BURA U VECLARU: Burićeve 22 odbrane srušile Kil, Flensburg siguran - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa BURA U VECLARU: Burićeve 22 odbrane srušile Kil, Flensburg siguran

BURA U VECLARU: Burićeve 22 odbrane srušile Kil, Flensburg siguran

PIŠE: Uroš Samardžić

Četvrta utakmica i treći poraz rukometaša Kila u Bundesligi! Ovoga puta, koban po ekipu Alfreda Gislasona bio je tim Veclara, koji je na domaćem parketu ubedljivo savladao nemačkog velikana 30:22 (14:13).

Pored lidera Hanovera, iznenađenje na početku šampionata priredio je i Veclar, koji je se nakon pobede nad Kilom nalazi na deobi mestu Bundeslige. Domaćin  je bolje otvorio utakmicu, i več na startu meča stigao do prednosti 4:1. Preslikana situacija kao kod prethodnih duela koje je Kil imao u Bundesligi, probudila je na vreme goste, pa je tako Miha Zarabec na isteku 14. minuta doveo tim sa severa Nemačke u vođstvo. U preostalih 15-ak minuta prvog dela igre na parketu Rital arene je viđena ujednačena igra, a u toj igri “gol za gol” bolje se snašla ekipa Veclara pa je nakon 30 minuta imala prednost 14:13.

Kil je imao povoljan rezultat na desetominutnoj pauzi, u istom ritmu su nastavili i drugi deo, ali je presudni trenutak na meču očigledno bio crveni karton koji su arbitri pokazali Sebastijanu Firnhaberu. U tom momentu, počeo je sunovrat Kila, Veclar je napravio seriju 5:0, a sjajnu potporu domaćinu davao je i večeras fantastični Benjamin Burić koji je “spustio roletnu” i utakmicu završio sa 22 intervencije. Veclar je meč rutinski priveo kraju, dozvolivši Kilu da postigne svega 22 gola, a koliko je domaćin bio motivisan govori i činjenica da su Bjornsen (8/8)  i Herman (6/6) večeras bili nepogrešivi. Sa druge strane, Kristijan Dizinger je pet puta pogađao mrežu rivala.

Rukomeši Flensburga bili su sigurni na gostovanju Melsungenu, pa su tako zabeležili četvrtu pobedu u šampionatu 30:25 (16:11). Gost je tokom čitavog susreta kontrolisao igru na parketu Rotenbah hale, stekao , ispostaviće se nedostižnu prednost na poluvremenu, a sjajna u pobedi Flensburga bio je Lauge Šmid sa 10, odnosno Svan sa šest pogodaka.

Pored ovih mečeva, pobedu je još zabeležila i ekipa Fukse Berlina nad Štutgartom 26:24 (14:14), dok su bodove podelili Erlangen i Hutenberg 26:26 (15:14), odnosno, Gepingem i Lemgo 27:27 (14:11).

13.TVB Stuttgart5203133:1404

14.Minden5122119:1344