Česi kapitulirali u Skoplju - Makedonija na Svetskom prvenstvu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Česi kapitulirali u Skoplju – Makedonija na Svetskom prvenstvu!

Česi kapitulirali u Skoplju – Makedonija na Svetskom prvenstvu!

4 komentari

Reprezentacija Makedonije je uspela da nadoknadi minus šest iz Žlina (28:22) i plasira se na Svetsko prvenstvo u Francuskoj! U grotlu dvorane „Boris Trajkovski“, izabranici Lina Červara su savladali Češku sa 34:27 (19:11), obezbedivši tako nastup na šestom velikom takmičenju u nizu!

Makedonci su od starta počeli da tope razliku koju su Česi doneli u Skoplje – Červar je zadužio Manaskova da „flasterizuje“ Babaka, napad gostiju bio je potpuno paralizovan na startu, apa je već u 20. minutu na semaforu pisalo 13:5.

Mirkoluvski i Manaskov su diktirali napadom domaćina, prednost je sedam minuta kasnije porasla za jedan gol, 18:9.

Euforija u hramu makedonskog rukometa je eskalirala u 36. minutu kada je prednost postala dvocifrena, 23:13, da bi 16  minuta pre kraja zabeleženo maksimalnih 26:15.

Ipak, nije moglo bez drame u finišu – Česi su konačno dočekali blagi pad u igri rivala i vratili šansu da ipak prođu ovaj baraž, ali su Makedonci bili smireni u finišu i nisu dozvolili da sjajna igra tokom većeg dela meča padne u vodu.

Mojsovski i Lazarov su preuzeli odgovornost u poslednjim napadima i spasili pobedu, jer bi Česi bili pobednici dvoboja da su ublažili poraz na minus šest.

Manaskov je bio najefikasniji sa 11 golova, osam je dao Lazarov (šest u drugom poluvremenu), dok je Mirkulovski bio stopostotan sa šest pogodaka iz isto toliko pokušaja.

Pod rukovodstvom novog selektora Lina Červara, koji je debitovao na vrućoj makedonskoj klupi tokom baraža, ova reprezentacija će se peti put nadmetati na Svetskom prvenstvu, ukupno deveti put na velikim nadmetanjima, koja nisu propuštali od 2012. godine.

Filip Mirkulovski i Naumče Mojsovski su najavili oproštaj posle ovog baraža. Učinili su to u velikom stilu, ali ne treba odbaciti opciju da se predomisle i pomognu ekipi na planetarnom nadmetanju u zemlji svetskog šampiona.