DKB BUNDESLIGA 17/18: Flensburg zaustavio šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DKB BUNDESLIGA 17/18: Flensburg zaustavio šampiona!

DKB BUNDESLIGA 17/18: Flensburg zaustavio šampiona!

PIŠE: Uroš Samardžić

Samo dva dana nakon poraza od Hanovera, rukometaši Flensburga su na svom parketu uspeli da savladaju aktuelnog šampiona Bundeslige, ekipu Rajn Neker Levena 27:22 (12:9). Veliki nemački derbi, došao je kao šlag na tortu za kraj sjejne rukometne nedelje, a prava poslastica za one neutralne ljubitelje rukometa bila je igra u krcatoj Flens Areni.

Pregršt lepih poteza, kombinovana odbrana i slavlje vicešampiona, samo je deo koji može da opiše rukometni spektakl sa severa Nemačke. Timovi su ušli bojažljivo u meč, čvrste odrane na obe strane, dok se u uvodnim minutima činilo da formacija „Lavova“ 3-2-1,može uroditi plodom, i prelomiti duel. Tako nisu mislili Glandorf, Šmid kao i organizator igre domaćih, Kentin Mae, pa je posle prvih 30 minuta na semaforu stajalo 12:9, u korist Flensburga.

Rajn Neker Leven je i u drugo poluvreme ušao bez koncentracije, a greške koje su pravili u fazi napada, motivisani domaćin uspeo je da materlijalizuje i stigne do maksimalne prednosti 16:10. U tim trenucima, delovalo je kao da je derbi gotov, a publiku je na noge sjajnim intervencijama podigao i 39-godišnji Matijas Anderson, koji je meč završio sa 15 odbrana. Glandorf i Šmid su nastavili da pogađaju mrežu domaćina, pa su se obojica zaustavili na sedmom pogotku, dok je sa druge strane, najefikasniji bio Grecki, koji je šest puta pogađao metu. Šampion je na pet minuta pre kraja susreta uspeo da stigne na dva gola zaostatka, ali su u prelomnim trenucima meča napravili kardinalne greške, pa je tako Flensburg nakon tri kola uspeo da upiše svoju drugu pobedu u šampionatu, dok je ovo prvi poraz Levenu u novoj sezoni.

Ključ poraza?

Da li je ključ prvog ovosezonskog poraza Rajn Neker Levena u stvari igrač više u polju? Ispostavilo se da je taktika Nikolaja Jakobsena da u nekoliko ključnih momenata igra bez čuvara mreže, odnosno sa čovekom više u polju loša odluka. Naime, nakon što Šmid i drugari nisu uspeli da materializuju „igrača više“, Flensburg je to znao da kazni, pa je domaćin čak pet puta uspeo da postigne gol sa celog terena. Jedan od golova, delo je i čuvara mreže vicešampiona Nemačke, Matijasa Andersona.