DKB Bundesliga: Magdeburgu derbi istočne Nemačke, prva pobeda "Zebri" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DKB Bundesliga: Magdeburgu derbi istočne Nemačke, prva pobeda „Zebri“

DKB Bundesliga: Magdeburgu derbi istočne Nemačke, prva pobeda „Zebri“

Stefan Branežac

Drugo kolo DKB Bundeslige kompletirano je susretima koji su odigrani za vikend. Favoriti za najviši plasman zabeležili su pobede u četvrtak, a u fokusu javnosti u nedelju bila je prva utakmica Kila u novom šampionatu, kao i derbi Istočne Nemačke u Magdeburgu, gde je domaći sastav dočekao Lajpcig.

Susret dva tima sa najvećom razlikom u budžetu, Ludvigshafena i Kila, otvorio je program poslednjeg dana drugog kola. Izabranici Alfreda Gislasona namučili su se u prvom delu igre sa žilavim domaćinom, koji je zahvaljujući raspoloženom golmanu Hanemanu otišao na odmor sa dva gola zaostatka, 11:13. U drugom poluvremenu, stvari su došle na svoje mesto, najtrofejniji nemački tim je ubrzo došao do pet golova prednosti, što je bilo dovoljno da se na kraju zabeleži ubedljiva pobeda, 19:26.

Die Eulen Ludwigshafen – THW Kiel 19:26 (11:13)

Die Eulen Ludwigshafen:  Lenz, Hanemann, Stüber 1, Salger 2, Dietrich 2, Scholz 2, Haider 1, Feld 4, Falk 1, Hofmann, Durak 2, Bührer 3, Müller 1

THW Kiel: N. Landin , Wolff , Duvnjak 1, Reinkind, M. Landin 3, Firnhaber, Weinhold 4, Dissinger, Wiencek 2, Ekberg 6, Dahmke, Zarabec, Vujin, Bilyk 1, Pekeler 3, Nilsson 6

Derbi Istočne Nemačke, duel Magdeburga i Lajpciga, obilovao je uzbuđenjima u prvih 25 minuta, kada su ekipe bile u egalu. Uspeo je domaći sastav da dođe do +4 u poslednjim minutima prvog dela igre, ispostaviće se da su tada prelomili meč u svoju korist. Prišao je Lajpcig na startu drugog poluvremena na dva gola deficita, ali to je bilo sve što su učinili do kraja susreta. Prednost domaćeg tima je rasla i do najvećih +10, za drugu pobedu u sezoni, 28:20.

SC Magdeburg – SC Leipzig 28:20 (13:9)

SC Magdebirg:  Bezjak 6, Christiansen 4, Lagergren 4, Chrapkowski 3, R. Weber 3, Musche 2, Pettersson 2, Plaza Jiménez 2, Kluge 1, Musa 1

SC Leipzig: Milosevic 7, Ph. Weber 4, Wiesmach 2, M. Gebala 1, Hellmann 1, Jurdzs 1, Pieczkowski 1, Putera 1, Santos 1, Semper 1

U ostalim susretima, Erlangen je došao do prve pobede u sezoni nad Gumersbahom (Ivan Martinović – 6), 30:22, dok je Hanover pred domaćom publikom slavio nad Bergišerom 29:26. Zapaženu partiju u pobedi Melsungena na gostovanju Bitighajmu 24:33, pružili su hrvatski internacionalci, Marino Marić sa sedam i Domagoj Pavlović sa pet golova.