DKB Bundesliga: Strašni Magdeburg srušio Kil u derbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa DKB Bundesliga: Strašni Magdeburg srušio Kil u derbiju

DKB Bundesliga: Strašni Magdeburg srušio Kil u derbiju

Stefan Branežac

Još jedan poraz doživeo je Kil u Bundesligi. Nakon Flensburga, bolji od izabranika Alfreda Gislasona bili su rukometaši Magdeburga. Derbi meč u Getek areni završen je pobedom domaćina 35:30 (18:16).

Sličan scenarijo viđen je u prvom delu igre, baš kao i u Flens-areni kada je gostovao Kil pre pet dana. Imao je najtrofejniji nemački tim prednost u prvih 13 minuta susreta, a onda je domaćin preuzeo stvari u svoje ruke. Nezaustavljiv je bio Mateas Muše, pa je Magdeburg na poluvreme otišao sa prednošću, 18:16.

Drugi deo igre u potpunosti je pripao timu iz Istočne Nemačke. Na krilima Marka Bezjaka, izabranici trenera Beneta Vigerta, pregazili su rivala u prvih deset minuta nastavka, kada je Magdeburg došao do prednosti od osam golova, 26:18. Sve što je Kil do kraja susreta uspeo da uradi, jeste da smanji zaostatak za rivalom, a konačnih 35:30 postavio je Niklas Ekberg u poslednjim sekundama utakmice.

Mateas Muše i Marko Bezjak predvodili su Magdeburg do pobede, prvi je postigao devet golova, dok se slovenački internacionalac osam puta upisao u listu strelaca. U poraženom Kilu, Niklas Ekberg precizan je bio šest puta, gol manje postigli su Pekeler i Bilik.

Magdeburg je ovom pobedom zadržao maskimalan učinak nakon pet odigranih utakmica i nalazi se na čelu tabele, dok je Kil doživeo drugi poraz, uz dve pobede.

SC Magdeburg – THW Kiel 35:30 (18:16)

SC Magdeburg: Krejberg Green 10 odbrana, Quenstedt 1 odbrana; Morales, Christiansen 1, Weber, Damgaard 2, Kluge, Molina, Lagergren 4, Plaza Jimenez, O Sullivan 2, Musa 2, Petterson 3, Chrapkowski 4, Bezjak 8, Musche 9

THW Kiel: Wolff 7 odbrana, Landin N.; Rahmel, Zarabec 1, Reinkind, Duvnjak 2, Dissinger, Pekeler 5, Weinhold 4, Dahmke, Vujin, Wiencek 1, Nilsson 3, Landin M. 3, Bilyk 5, Ekberg 6