EHF kup: Nekse minimalno poraženo u Pragu, Zamet sa minus šest iz Bukurešta - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF kup: Nekse minimalno poraženo u Pragu, Zamet sa minus šest iz Bukurešta

EHF kup: Nekse minimalno poraženo u Pragu, Zamet sa minus šest iz Bukurešta

U 2. kolu kvalifikacija za grupnu fazu EHF kupa, oba hrvatska predstavnika poraćena su na gostovanju. Nekse iz Našica uprkos porazu od 30:29 (16:17) protiv Dukle u Pragu, ima čemu da se nada u subornjem revanšu u Našicama.

Gosti su bili bolji rival do 45. minuta, kontrolisali su dešavanja na terenu ali nisu uspeli da se odlepe na ozbiljniju prednost, što je češki tim iskoristio da u poslednjem kvartalu meča zaradi minimalnu prednost pred revanš.

DUKLA – NEKSE 30:29 (16:17)

HC DUKLA: Rangl (5 obrana), Šimunek, Svitak 5, Kyvala 3, Brezina 1, Krousky, Kotrc 7, Reichl 1, Mubenzem, Petržala (4 obrane), Jeniček 4, Syrinek 2, Hlavaty, Brabec 1, Kastner 4, Šustek 2.
Trener: Jiri Kotrc

RK NEXE: Lelić (4 obrane), Gadža (šut 3/6, 1 tehnička, 1 asistencija), Eter (šut 1/3, 2 tehničke, 3 osvojene lopte), Zrnić (šut 6/7, 2 tehničke, 4 osvojene lopte), Mrđenović (šut 1/1, 1 tehnička, 2 osvojene lopte, 2 bloka, 1 izboren sedmerac), Barišić Jaman (šut 3/4, 2 tehničke, 1 blok), Sršen (šut 3/5, 1 osvojena lopta, 1 asistencija), Lorger (3 obrane), Sakić (šut 1/2, 1 tehnička), Halilković (šut 0/1,), Vegar (šut 1/4, 2 tehničke, 2 osvojene lopte, 1 asistencija, 2 bloka), Nenadić (šut 6/8, 1 tehnička, 2 asistencije), Špiler (šut 4/5, 4 asistencije), Herceg (1 tehnička).
Trener: Zdenko Kordi

SEDMERCI: Dukla 4/4 (Šustek 4/4, Svitak 1/1), Nexe 1/1 (Zrnić 1/1).
ISKLJUČENJA: Dukla 10 minuta (Šimunek 2+2, Šustek 2+2, Mubanzem), Nexe 12 minuta (Sakić 2+2, Mrđenović 2+2, Barišić Jaman, Špiler).

Zamet je pružio solidan otpor ekipi ĆSM Bukurešta, ali je ipak domaćin stekao zavidnu zalihu pred revanš u Hrvatskoj. Rumunski vicešampion je slavio sa 29:23 (15:12), predvođen Negruom (7) i Novancem (6). Na drugoj strani, istakao se Grozdek sa pet golova, jednim više od Hrvatina i Milićevića.

Slovenački Koper 2013 je očekivano poražen u Portu 31:24 (16:11). U pobedničkim redovima najefinaksniji je bio Morales sa šest golova, dok su Bratković i Gorela po pet puta pogađali na drugoj strani.

Evo i svih rezultata prvih utakmica drugog kola kvalifikacija za grupnu fazu EHF kupa:

Kolding – Plzen 38:23

Makabi Rišon – Diferdanž 26:25

Čurgo – Bošolt 34:23

Benfika – Kerjeng 31:26

Šamberi  – Fukse Berlin 22:25

Balaton – Pfadi Vintertur 28:23

St.Petersburg – Ankaraspor 26:19

Arendal – Politehnika Timisoara 23:24