EHF KUP: Nexe slomilo Fince za prve bodove - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF KUP: Nexe slomilo Fince za prve bodove

EHF KUP: Nexe slomilo Fince za prve bodove

Našički Nexe obradovao je preko 1.600 svojih navijača pobedom nad finskim Cocksom 31:24 (16:16). Tim Hrvoja Horvata srušio je otpor rivala od 38. minuta (20:20) kada je usledila serija 8:1 dovoljna da se upišu prvi bodovi u grupnoj fazi takmičenja. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Barišić Jaman sa devet golova.

U narednom trećem kolu, Našičani gostuju u Koperu timu koji vodi Veselin Vujović (poraz od Gepingena).

RK NEXE: Lelić (1 odbrana), Šipić 4, Koncul 1, Gadža, Leban, Eter 2, Zrnić 3, Barišić Jaman 9, Manci Mičević, Buvinić 8, Jelinić 2, Jurić Grgić, Lavrič 1, Tomić 1, Pilipović (10 odbrana), Brumen.

HC COCKS: Zaitsau 3, Bachko 2, Udd, Patsykailik 2, Tamminem 4, Županjac 1, Syrjala 1, Sjoman, Ronnberg 4, Nenita 3, Kovalenko 2, Morkaunas (5 odbrana), Westerlund, Basarić 1, Tsitou 1, Shitsko (2 odbrane).

SEDMERCI: Nexe 5/6 (Barišić Jaman 4/4, Zrnić 1/2), Cocks – .
ISKLJUČENJA: Nexe 4 minute (Tomić, Eter), Cocks 10 minuta (Zaitsau, Tamminem, Ronnberg, Basarić, Tsitou)