EHF Kup: Šampion protutnjao Hanoverom, Porto izborio remi u Francuskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF Kup: Šampion protutnjao Hanoverom, Porto izborio remi u Francuskoj

EHF Kup: Šampion protutnjao Hanoverom, Porto izborio remi u Francuskoj

Odigrane su prve utakmice tri  četvrtfinalna para EHF Kupa. Branilac titule Fukse Berlin je odradio veliki deo posla na gostovanju Hanoveru, Porto je izborio nerešen rezultat protiv San Rafaela u Francuskoj, dok je danski predstavnik Holstebro stvorio solidnu zalihu na svom terenu protiv Tatabanje. Kao domaćin fajnal-fora, Kil je bez borbe obezbedio plasman na završni turnir.

Četvrtfinala, prvi mečevi:

San Rafael – Porto 30:30 (17:17)

Holstebro – Tatabanja 29:24 ( 12:9)

Hanover – Fukse Berlin 26:34 (14:15)

Očekivala se neizvesna borba između prošlogodišnjeg polufinaliste San Rafaela i ekipe koja je dobila sve mečeve u grupnoj fazi – Porta. Malo je nedostajalo da portugalski predstavnik nastavi niz, ali nije uspeo da sačuva prednost od tri gola, koju je imao u dva navrata. Nekoliko sekundi pre kraja, pivotmen domaćih Aleksander Lingard izborio je remi za svoj tim.  Standardno, Košeto je bio najefikasniji u domaćim redovima sa devet golova, dok su kod gostiju Brankinjo i Rodrigez Areja postigli po sedam.

Uprkos porazu od pet golova razlike, može se reći da je Tatabanja odlično prošla u Danskoj, pošto je domaćin u jednom trenutku vodio sa čak 25:14, ponajviše zahvaljujući odbranama sjajnog golmana Sebastijana Frandsena.  Mađarski predstavnik je imao period od čak 16 minuta bez postignutog pogotka, na kraju prvog i početku drugog poluvremena.

Najbolji strelac takmičenja, Magnus Braming, bio je najefikasniji akter sa devet golova. U timu Vladana Matića, istakao se Jakov Vranković sa šest, Božović je dao četiri, a Vujović dva.

Branilac titule je demonstrirao silu na gostovanju Hanoveru – startno vođstvo „Lisica“ od 7:3 domaćin je uspeo da neutralizuje do odlaska na odmor, ali je u nastavku na terenu dominirao sastav iz prestonice. Briljirao je Silvio Hajneveter među stativama, i otvorio vrata Berlinu za peto učešće na fajnal-foru ovog takmičenja u klupskoj istoriji. Lindberg je bio najbolji sa šest golova, Marsenić je dao tri, dok se Mandalinić nije upisao. Hanoveru od naročite koristi nije bilo ni 11 golova Mortena Olsena. Brozović i Sršen nisu imali napadački učinak.