EHF Kup: San Rafael i Fukse Berlin za trofej - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF Kup: San Rafael i Fukse Berlin za trofej

EHF Kup: San Rafael i Fukse Berlin za trofej

Za titulu u EHF Kupu  boriće se San Rafael i Fukse Berlin. U prvom polufinalu fajnal-fora koji se ovog vikenda održava u Magdeburgu, francuski predstavnik je iznenadio domaćina 28:27 (13:13), i sprečio nemačko finale.

Do prvog finala u ovom takmičenju, San Rafael je predvodio reprezentativac Rafael Košeto sa 12 golova. On je postigao pet od prvih šest golova za svoj tim, a uz raspoloženog Popeskua na golu, to je bilo dovoljno za prednost od 6:2.

Međutim, kada se probudio golman Kvešted na drugoj strani, Magdeburg je serijom 7:1 preokrenuo na 9:7, ali je francuski tim povukao ručnu na vreme, pa se na odmor otišlo u egalu.

San Rafael je održavao minimalnu prednost u nastavku, najviše zahvaljujući vrhunskoj partiji Danija Sarmienta. Matijas Muše je nakon sedmog gola doživeo povredu članka, pa je na teren primoran bio da uđe Grafenshorst, koji je na kraju sezone objavio kraj karijere, i koji je ove takmičarske godine asistent trenera Beneta Vigerta.

Deseti gol Košetoa doneo je gostima prednost 23:21. Magdeburg je ostao u igri i uspeo da preokrene u finišu, golom Bezjaka za 27:26 na minut i po pre kraja. Ipak, to je bilo sve od domaćina –  Vinjeron donosi izjednačenje, a Karalek veliku pobedu San Rafaelu. Pored Košetoa, efikasni su bili Lingard (6) i Sarmiento (4). Na drugoj strani, povređeni Muše je bio najbolji sa sedam golova, šest je dao Peterson, pet Bezjak a tri Musa.

Peterson je pokušao da izbori produžetak, ali je Popesku odbranio.

U reprizi prošlogodišnjeg finala ovog takmičenja, Fukse Berlin se osvetio braniocu titule Gepingenu, 27:24 (13:13).  Do finiša prvog dela i vođstva 13:10, Gepingen je bio bolji protivnik, ali je onda proradio Petr Stohl na golu. Češki veteran koji na kraju sezone završava karijeru je zamenio Hajnefetera, i serijom odbarana omogućio saigračima da izjednače do odlaska na odmor.

U nastavku se igralo u serijama – Berlin je poveo sa plus dva, Gepingen preokrenuo na 20:19, da bi tim Velimira Petkovića novom serijom okrenuo na 22:20.

Aktuelni šampion je smoga snage za novi povratak, izjednačio, ali je kvalitet „Lisica“ došao do izražaja u samom finišu. Poveli su sa 25:23, i uspeli da sačuvaju tu prenost do kraja.

Lindberg je bio najefikasniji sa devet golova, Elison, Vide i Zakrison su dodali po četiri. Na drugoj strani, bolji od ostalih bio je Marsel Šiler sa četiri. Kozina je dao dva, a Šešum jedan gol.

Meč za treće mesto na programu je u nedelju od 12.45, a finale od 15.15.