EHF LŠ: Celje još jednom bolje od Zagreba - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Celje još jednom bolje od Zagreba

EHF LŠ: Celje još jednom bolje od Zagreba

Uroš Samardžić

Četiri dana nakon zanimljivog duela u Sloveniji, rukometaši Celja ponovili su dobru igru, te su i u Zagrebu bili bolji od PPD – a. Ovoga puta, rezultat je bio 31:27 (14:11). Još jednom je centralna figura Celjana bio Josp Šarac.

Gosti su od početka nametnuli svoj ritam, poveli u prvom minutu, i nisu izabranicima Veselina Vujovića niti u jednom trenutku dozvolili da dođu do rezultatskog preokreta. Nakon 30 minuta, igrači koje sa klupe predvodi Tomaž Ocvirk imali su suficit od tri gola. Šampion Evrope iz 2004. godine i u drugom poluvremenu je konstatno održavao stečenu razliku, a na kraju pobedom od četiri gola  stigao je  do šestog boda u EHF Velux Ligi šampiona.

Kada je reč o listi strelaca,  Josp Šarac bio je najefikasniji sa 10 golova. Sa druge strane, u poraženoj ekipi,  Vistorop je šest puta bio precizan.

HC PPD Zagreb: Ristanović 2 odb, Ašanin 5 odb, Šipić 5, Ereš, Vistorop 6, Mandić 3, Hrastnik, Stojnič, Horvat 3/3, Špende, Ravnić 2, Gadža 3, Hrstić 1, Bićanić 3/3, Bećiri, Vlah 1; trener: Veselin Vujovic

RK Celje Pivovarna Laško: Vujovič 2/2 odb, Ferlin 6 odb; Cvetko, Rakita, Razgor 4/4, Marguč 4, Šarac 10, Grošelj 3, Poteko, Žabič, Silva 2, Kodrin 3, Horžen 1, Grebenc 2, Leban 2, Novak; trener Tomaž Ocvirk

U narednom, devetom kolu, elitnog evorpskog takmičenja Celje će dočekati Seged, dok će u zagrebačkoj areni gostovati Elverum.