EHF LŠ: Metalurg preko Sportinga do prvih bodova - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Metalurg preko Sportinga do prvih bodova

EHF LŠ: Metalurg preko Sportinga do prvih bodova

Prvu pobedu u novoj sezoni EHF Lige šampiona, Metalurg je ostvario u trećem kolu na svom terenu protiv odličnog lisabonskog Sportinga – 28:27 (17:13).

Predvođeni Linom Červarom koji se vratio iz Zagreba gde obavlja reprezentativne obaveze da predvodi tim u ovom veoma važnom meču, makedonski vicešampioni su zasluženo slavili protiv najbolje ekipe Portugala – vodili su čitavim tokom meča i izdržali nalet protivnika u samom finišu.

Momci sa Autokomande nisu ponovili veliki broj tehničkih grešaka iz duela sa Bešiktašem, a ovoga puta su imali i raspoloženog Darka Arsića među stativama. Vranjanac je bio na svom nivou u odlučujućim trenucima i poneo epitet igrača utakmice.

Do finiša prvog poluvremena igralo se gol za gol, Metalurg je održavao gol prednosti, a onda su usledili Arsićevi minuti, što su njegovi saigrači u polju predvođeni Kuzmanovskim i Anđelićem iskoristili da do odmora podignu prednost na 17:13.

Međutim, to nije bilo dovoljno da se slomi otpor lisabonskih „Lavova“ – u poslednjih 15 minuta proradio je Karneiru, gosti su smanjili na 25:24, ali su potom usledile dve sjajne intervencije Arsića, propraćene egzekucijama Kuzmanovskog i Anđelića za 27:24.

Ispostavilo se da su ti detalji nisu odlučili meč, Sporting je sa dva gola ponovo došao na gol zaostatka, a nakon 13. odbrane Čudića i do prilike za poravnanje. Međutim, to im nije pošlo za rukom, a Vanja Ilić je povisio na nedostižnih 28:26. Gosti su do kraja imali vremena samo da ublaže poraz.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Kuzmanovski sa šest golova, jednim više od mladog Palevskog, dok su Anđelić i Jaganjac po četiri puta pogađali. Darko Arsić je zabeležio 14 odbrana. Kod Sportinga je naubojitiji bio Karneiro sa šest golova, ispred Nikčevića koji je šutirao 4/5.

Naredni meč u grupi D, Metalurg igra 8. oktobra protiv Motora u Zaporožju.