EHF LŠ: Podela bodova u SAP areni, Lavovi se vratili iz mrtvih - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Podela bodova u SAP areni, Lavovi se vratili iz mrtvih

EHF LŠ: Podela bodova u SAP areni, Lavovi se vratili iz mrtvih

PIŠE: Uroš Samardžić

Ako se na poluvremenu duela Rajn Neker Leven – Barselona činilo da će dva boda na put u Španiju, preciznije u Blaugranu, tako nisu mislili i domaći igrači, koji su uspeli da nadoknade deficit sa poluvremena koji je iznosio četiri razilke. Konačan rezultat meča u Majnhajmu bio je 31:31 (12:18)

Izabranici Ćavija Paskvala delovali su moćno na samom startu meča, kada su sigurnom igrom u odbrani, a potom i maštovitim rešenjima u napadu, lako stigli do prednost od tri gola u šestob minutu – bilo je 5:2. Barselona je od tog trenutka spustila gas, a šampion Nemačke je podigao svoj nivo igre, pa je tako rezultat na isteku 15. minuta igre bio poravnat – 9:9. Utakmicu kao das u timovi igrali po deonicama, Barselona je nakon izjendčujućeg gola Šmida, ponovo vratila igru sa početka meča, da bi na pauzu otišla uz prednosti 18:12.

Izabranicima Nikolaja Jakobsena jasno je bilo da nemaju šta da čekaju, već da od prvog trenutka drugog poluvremena krenu na sve ili ništa. To im se i isplatilo. 19 golova u mreži Barselone u nastavku sureta, epilog je dobre igre popularnih Lavova u odbrani, ali I sigurnih rešenja u fazi napada. Raspoložen na parketu SAP arene bio je Pekeler, koji je sa sedam golova predvodio napad domaćina, dok je creator igre Levena bio precizan šest puta.

Rhein-Neckar Leven: Apelgrin, Palicka, Schmid 6, Bliznac, Radivojević, Baena, Tollbring 4, Larsen 2, Pekeler 7, Groetzki 5, Reinkind 3, Taleski 1, Guardiola 1, Petersson  2, Kessler

FC Barcelona Lassa: Perez de Vargas, Ristovski, Tomas 2, Entrerrios 5, Sorhaindo Arino 1, Rivera 3, N’guessan 5, Sypzak, Hernandez 2, Dolenec 2, Mem 7, Morros, Lenne 1, Gomez 1, Jallouz 2

Kod gostiju, naraspoloženiji za igru bio je Žaluz koji je sedam puta pogađao metu rivala, dok je pet golova dodao Entrerios. Barselona će u narednom kolu u svojoj dvorani dočetaki epiku Kristijanštada koja je juče takođe remizirala sa PPD Zagrebom, a šampion Nemačke će na megdan Visli.