EHF LŠ: Segedu triler u Osijeku - Šego junak trijumfa - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Segedu triler u Osijeku – Šego junak trijumfa

EHF LŠ: Segedu triler u Osijeku – Šego junak trijumfa

Stefan Branežac

Uzbudljiv susret odigrali su u Osijeku PPD Zagreb i Pik Seged, na startu nadmetanja u EHF Ligi Šampiona. U neizvesnoj završnici, slavio je mađarski šampion rezultatom 23:24 (12:9).

PPD Zagreb – MOL-Pik Seged 23:24 (12:9)

Dvorana Gradski Vrt

Sudije: Mažejka – Gatelis (Litvanija)

PPD Zagreb: Ereš, Mrakovčić, Božić Pavletić 3, Kontrec, Burić 3, Jović 2 odbrane, Sršen 1, Horvat 8, Šušnja 2, Potočnik 1, Jotić 2, Ravnić, Kerimi 1, Mandić 1, Bičanić 1, Kastelic 5 odbrana

MOL-Pik Seged: Makeda 3, Kalman 6, Bodo 5, Sigurmanson 2, Kaneljas, Šego 13 odbrana-1, Balog 2, Blažević, Gaber, Šoštarić, Rodrigez, Banhidi 5, Alilović, Kašparek, Bombač, Žitnikov

Semafor: 3:3 (10.) 6:4 (15.) 6:6 (17.) 8:6 (20.) 9:9 (25.) 12:9 (30.) 13:15 (37.) 17:16 (43.) 20:22 (52.) 22:22 (55.) 23:24 (60.)

Duel u Osijeku, počeo je rastrzanom igrom na obe strane, pa je u prvih pet minuta viđeno čak 11 tehničkih grešaka. Za Zagreb je na ovom susretu, na poziciji organizatora igre debitovao Arber Kerimi. Igralo se gol za gol sve do 15. minuta kada domaći sastav pogotkom Leona Šušnje prvi put dolazi do +2, 6:4. Imao je hrvatski šampion prednost od dva gola u nekoliko navrata, dok su se sa druge strane izabranici Huana Karlosa Pastora mučili u fazi napada. Pogotkom Božić Pavletića u poslednjim trenucima prvog dela igre, domaći sastav je serijom 3:0 prvi put došao do tri gola prednosti, 12:9. Ujedno, to je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Zaigrali su bolje igrači Pik Segeda u nastavku, pa su u prvih sedam minuta nastavka, na krilima Ričarda Boda, serijom 6:1 prešli u vođstvo, 13:15. Dva minuta kasnije, crveni karton dobio je Tin Kontrec, nakon oštrog starta nad Zoltom Balogom. Podigle su se tenzije na terenu, a u takvoj situaciji bolje su se snašli rukometaši Zagreba. Serijom 3:0, izabranici Lina Červara ponovo su došli do prednosti, 17:16.

Poslednjih deset minuta susreta doneli su potpunu rezultatsku neizvesnost. Imao je Pik Seged minimalnu prednost, raspoložen je na golu gostiju bio Šego, dok je kružni napadač Banhidi bio glavna opcija ispred gola rivala. Pogodio je Ričard Bodo na isteku 59. minuta za prednost svog tima, 23:24, pa je Zagreb imao minut da postigne gol i izbegne poraz na ovom susretu. Udarac Ravnića 20 sekundi pre kraja zaustavio je hrvatski internacionalac na golu mađarskog šampiona, Marin Šego, koji je svojom 13 intervencijom doneo pobedu Pik Segedu.

Najefikasniji pojedinac na susretu bio je kapiten Zagreba Zlatko Horvat sa osam pogodaka, dok su po tri za domaći tim dodali Božić-Pavletić i Burić. U ekipi iz Segedina Kalman se šest puta upisao u listu strelaca, a gol manje postigao je Bodo.

PPD Zagreb će u sledećem kolu EHF Lige šampiona gostovati Flensburgu, dok će Pik Seged na svom terenu ugostiti vicešampiona elitnog klupskog takmičenja, francuski Nant.