EHF LŠ: Sporting i Silkeborg na deobi prvog mesta, Pešić za pobedu Ademara u Tunu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Sporting i Silkeborg na deobi prvog mesta, Pešić za pobedu Ademara u Tunu

Stefan Branežac

Subotnje posle podne donelo je četiri meča Lige šampiona u okviru grupa C i D. Gosti su slavili u Istanbulu, Tunu i Prešovu, dok su domaći teren odbranili samo Čehovski Medvedi, koji su opravdali ulogu favorita u duelu sa Metalurgom.

Bešiktaš je imao priliku da na domaćem terenu savlada Silkeborg i na taj način se izjednači sa danskim timom na tabeli. Međutim, za nešto su se pitali i gosti. Od starta susreta, za sve na terenu pitao se sastav iz Danske, dok Bešiktaš, oslabljen neigranjem Done Ramazana nije mogao da se suprostavi rivalu na adekvatan način. Johan Hansen postigao je devet golova u ubedljivoj pobedi svoj tima, 24:37 (12:22), dok je Sebastijan Skube dodao tri pogotka. U poraženom sastavu, Nemanja Pribak precizan je bio pet puta, četiri gola dodao je Marko Lasica, tri Marko Krsmančić.

U okviru grupe D, švajcarski Tun je na svom terenu imao priliku da dođe do prve pobede u duelu sa Ademar Leonom. Tim iz Španije je ušao kao favorit u ovu utakmicu, što je i potvrdio većim delom iste. Gosti su tokom prvog poluvremena imali u nekoliko navrata šest golova prednosti, da bi u drugom delu igre usledio pad. Tun je uspeo da uhvati rezultatski priključak, imali su domaći bod u džepu, ali je Živan Pešić na isteku 59. minuta doneo vrednu pobedu svom timu, 25:26 (12:15). Upravo je kružni napadač iz Srbije zajedno sa Markesom i Fernandezom bio najzaslužniji za trijumf Ademara, sva trojica postigli su po pet golova. Za domaći tim, Suter se šest puta upisao u listu strečaca.

Tatran je nakon tri startne pobede, vezao i drugi poraz. Nakon Čehovskih Medveda, u Prešovu je slavio i Sporting. Gosti iz Lisabona vodili su većim delom prvog poluvremena, u drugom delu igre viđeno je nekoliko rezultatskih preokreta sve do 55. minuta kada Sporting nakon pogotka Ivana Nikčevića dolazi do +3, što je ispostaviće se bilo dovoljno da se zabeleži četvrta pobeda u Ligi šampiona, 27:30 (13:15). Bruno Butorac bio je najefikasniji u porazu Tatrana sa sedam pogodaka, četiri je dodao Lapajne. Ivan Nikčević je u pobedi svog tima tri puta zatresao mrežu rivala, dok je Aljoša Čudić zabeležio devet odbrana.

Čehovski Medvedi su opravdali ulogu favorita u duelu sa Metalurgom, zabeleživši sigurnu pobedu 33:25 (18:13).