EHF LŠ: Vardar nastavio pobedničku seriju, Kristijanštad bez šanse u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EHF LŠ: Vardar nastavio pobedničku seriju, Kristijanštad bez šanse u Skoplju

EHF LŠ: Vardar nastavio pobedničku seriju, Kristijanštad bez šanse u Skoplju

Stefan Branežac

Sa dobrim partijama u novoj sezoni nastavili su rukometaši Vardara. U drugom kolu elitnog klupskog takmičenja, bez većih problema sastav iz Skoplja savladao je Kristijanštad 33:25 (19:10). Sjajna igra na početku meča Vardara, raspršila je nadanja tima iz Švedske da može do pozitivnog rezultata u makedonskoj prestonici.

Vardar – Kristijanštad 33:25 (19:10)

SC „Jane Sandanski“

Sudije: Bruner – Salah (Švajcarska)

Vardar: Nedanovski, Popovski 1, Krištopans 3, Moraeš 3, Karačić 3, Skube 3, Kalaraš 2, Čupić 7, Dibirov 4, Šiškarev, Borozan 5, Vojvodić 1, Kiseljev 1, Milosavljev 10 odbrana, Miševski, Kizić 1 odbrana

Kristijanštad: Larson L. 4 odbrane, Hanson, Nifjal 5, Arnarson 1, Heningson 2, Nilsen 4, Kaneljas 1, Larson J., Gudmudson 3, Kapelin, Frejman 1, Person 3, Ehn 3, Einarson, Jurmala 1, Krinc

Semafor: 6:0 (5.) 10:2 (12.) 15:5 (21.) 19:10 (30.) 22:11 (34.) 24:16 (40.) 33:25 (60.)

Furiozan start susreta domaće ekipe stavio je gostima do znanja da će teško doći do pozitivnog rezultata u Skoplju. Šuterski raspoložen je bio Borozan, sa dobrim partijama na golu Vardara nastavio je Dejan Milosavljev, pa je makedonski šampion već nakon pet minuta igre imao prednost od šest golova, 6:0. Kristijanštad je na prvi pogodak čekao punih šest minuta, kada se Ehn upisao u listu strelaca.

Nastavio je Vardar u istom ritmu, na krilima Borozana i Čupića da „melje“ protivnika, najvećih +10 prvi put je bilo u 21. minutu, 15:5. Uspeo je sastav iz Švedske u nekoliko navrata da spusti zaostatak na -8, da bi srpski internacionalac Janja Vojvodić, svojim prvim golom na susretu postavio je konačan rezultat sa kojim se otišlo na odmor, 19:10.

Drugo poluvreme nije donelo previše uzbuđenja, Vardar je bez problema održavao stečenu prednost, a u poslednjih deset minuta strateg domaćih, Roberto Garsija Parondo, pružio je priliku igračima sa manjom minutažom. Do druge pobede u ovogodišnjem izdanju EHF Lige Šampiona tim iz makedonske prestonice došao je rezultatom 33:25.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Ivan Čupić sa sedam pogodaka, dok se Vuko Borozan pet puta upisao u listu strelaca. Adam Nifjal pet puta je bio precizan u redovima Kristijanštada, a Nilsen je dodao četiri gola.

U sledećem kolu elitnog klupskog takmičenja, Vardar će gostovati u Mađarskoj ekipi Vesprema, dok Kristijanštad na svom terenu dočekuje Barselonu.