EP kadeta: Hrvatima sjaj, Makedoncima očaj, a Srbima bod! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP kadeta: Hrvatima sjaj, Makedoncima očaj, a Srbima bod!

EP kadeta: Hrvatima sjaj, Makedoncima očaj, a Srbima bod!

Od sjaja do očaja. Tako bi se mogao opisati drugi dan na Evropskom prvenstvu kadeta u Poljskoj. Makedonci su posle poraza od Rusije, dodali još jedan od Španije 31:16, ali krajnji rezultat govori boli više i od izgubljenih bodova i šanse za plasman u glavnu fazu. Posle debakla Rusije od Danske 38:21, postoji kakva-takva šansa za prolaz dalje, ali za to će Makedonci morati da pobede Dansku sa deset razlike.

Španija 4
Danska 2
Rusija 2
Makedonija 0

Hrvatska je posle katastrofe od Mađarske (23:36) u prvom kolu, napravila iskorak i deklasirala Rumuniju 41:26, zadržavši šanse za plasman u TOP 8. Odluka pada protiv Francuza, koji su izgubili od Mađara 34:26.

Šanse ima i Srbija, koja je ispustila pobedeu nad Švajcarskom 21:21 (15:10).

Slično meču sa Islandom u prvom kolu, odlično su „orlići“ odigrali prvo poluvreme protiv Švajcaraca, ali je u nastavku usledio pad. Promašen sedmerac na minut pre kraja, a onda i čista situacija sa levog krila pet sekundi pre kraja, proizvela je švajcarskog golmana u heroja, a srpskom timu donela žal za izgubljenim bodom…

U grupi A, Island i Švedska su odigrali nerešeno 24:24, tako da „orlići“ još uvek imaju šanse da dođu do TOP 8 preko Šveđana u nedelju.