EP kadeta: Srbija za sedmo mesto - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP kadeta: Srbija za sedmo mesto

EP kadeta: Srbija za sedmo mesto

Kadetska rukometna reprezentacija Srbije igraće za sedmo mesto na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj, u nedelju u 10 časova protiv Islanda. To je epilog meča Srbija – Španija, koji je pripao reprezentaciji sa Iberijskog poluostrva, a ponajviše zahvaljujući slabim austrijskim arbitrima, čiji kriterijum probijanja, pasivne igre i isključenja slobodno možemo da nazavemo tendecioznim, naročito u drugom poluvremenu.

SRBIJA- ŠPANIJA 29:30 (16:13)

Dvorana: Gimnazije u Koprivnici. Gledalaca: 100. Sudije: Hofer i Šmithuber (Austrija). Sedmerci:Srbija5(5),Španija6 (5). Isključenja:Srbija8,Španija6 minuta.

SRBIJA: Krstić, Milenković 5, Maksić 1, Sunajko 4, Trnavac, Bubić, Vignjević 1, Jandrić, Jovanović, Pavlović 1, Stojanović 7, Došen, Ivanović 6, Lazić, Mijatović, Radivojević 4.

ŠPANIJA: Visiano 1, Kuenka, Garsija, Estapa, Santana, Sumare 5, Aristi 3, Mor, Ečave 2, Diaz 1, Serano 11, Arče, Nieto 4, Herms, Basahoti 3.

Igrač utakmice: Jan Tarafeta Serano (Španija).

Učenici Nenada Maksića punih 45 minuta su držali konce u sopstvenim rukama, dozvolivši samo po izjednačenje po poluvremenu Špancima. Međutim, par čudnih sudijskih odluka, uz vezana četiri minuta isključenja dosuđena srpskim mladim rukometašima, lansirali su Španiju na „plus četiri“.

Kako ni ta razlika nije bila doboljna Špancima, ponovo su se umešali Austrijanci, koji su držali napad Španaca na terenu dokle god ne postignu gol ili promaše čist šut, pa je meč završen porazom Srbije od gola.

Interesantan je podatak da su Španci u drugom poluvremenu imali samo jedno isključenje i to na samom početku.

Srbija u nedelju u 10 časova igra meč protiv Islanđana, koji su izgubili od Danaca (33:28), a podsetimo u glavnoj rundi Srbi su već slavili protiv istog tima – 36:31.

Nenad Maksić, selektor Srbije:

• Tužan sam zbog ovog poraza. Presudilo je prvo poluvreme, kada smo morali da napravimo veću razliku od tri gola. Igrali smo bez važna dva igrača za tim, što se najviše osetilo u odbrani, koja nije izdržala do kraja. Ostaje nam sada da odigramo protiv Islanda za 7. mesto i bilo bi lepo pobedom da završimo turnir.