EURO U20: Srbija pobedila Makedoniju i izbegla "fenjer" - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EURO U20: Srbija pobedila Makedoniju i izbegla „fenjer“

EURO U20: Srbija pobedila Makedoniju i izbegla „fenjer“

U prvoj utakmici za plasman od 13. do 16. mesta na juniorskom Evropskom prvenstvu u Danskoj, reprezentacija Srbije pobedila je Makedoniju rezultatom 30:21 (13:9).

Četa Nikole Markovića igrala je egal sa Makedoncima samo do 10. minuta, da bi potom usledila serija golova uz sjajne odbrane Stanojlovića za rezultatsku prednost na poluvremenu.

Furiozni početak nastavka meča doneo je Srbiji mirnu završnicu i beg sa začelja EP.

U Subotu u 12.30 časova juniorima Srbije će u borbi za 13. mesto rival da bude bolji iz meča Rusija – Švedska, dok će Makedonija pokušati da izbegne poslednje mesto protiv poraženog iz istog duela.

SRBIJA – MAKEDONIJA30:21 (13:9)

Dvorana: Arena Sid u Vamdrupu. Gledalaca: 100. Sudije: Mandak i Rudinski (Slovačka). Sedmerci: Srbija 1(1), Makedonija2(0). Isključenja: Srbija 12, Makedonija 6 minuta. Crveni karton: MilomirRadovanović u 57. (3×2).

SRBIJA: Rakocija, Arsenić 5, Kljajić, Barudžić 5, Stanojlović, Mitić, Dakić, Vorkapić 3, Leovac, Kolaković 7, Gačević 2, Ratković 1, Radovanović 1, Marković 3, Petrović 3, Đurđević.

MAKEDONIJA: Dimovski 1, Dimitrioski, Jagurinoski 3, Neloski 7, Tankoski, Tomovski, Velkovski 2,Markudov, Shilegov, Taleski 5, Kuzmanovski, Danilovski, Trpcevski, Krstevski 3, Palevski, Arsenovski.

Igrač utakmice: Luka Stanojlović (Srbija).