Euro U18: Slovenačka odbrana presudila Dancima - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Euro U18: Slovenačka odbrana presudila Dancima

Euro U18: Slovenačka odbrana presudila Dancima

Prva utakmica trećeg kola u Sutinskim Vrelima je donijela direktan sraz za prvo mjesto u skupini B. Slovenski su rukometaši izišli na teren odmjeriti snage s Dancima, u čemu su potpuno uspjeli – 31:23. .Skandinavski je predstavnik uspio parirati donekle tijekom prvog poluvremena. Puleni Janija Klemenčiča predvođeni vrlo raspoloženim srednjim bekom Kosijem u tom su periodu uspjeli osigurati prednost od 16:14.

Nastavak je donio još uvjerljiviju predstavu vrlo talentirane slovenske generacije. Bitno čvršća obrana te izuzetno raspoloženi Dobaj među vratnicama otvarali su prostor za puno jednostavniji dolazak do pogodaka. Danski sastav, obilat nešto korpulentnijim igračima, nije imao odgovor na takvu igru. Štoviše, kako se susret bližio kraju, tako je sve više tonuo i zaustavio se na dosta teškom porazu rezultatom.

DANSKA: Bang 2 obrane, Nielsen 5 obrana; Moller 7, Christiansen 3, Laerke 3, Petersen 3, Sell 2, Vinther 2, Agger Pedersen 1, Hauskov 1, Wurtz 1, Bang, Damgaard, Ejlersen, Gronbech Hansen, Nielsen, Nybo Jorgensen, Redlefsen

SLOVENIJA: Dobaj 15 obrana, Ferjan; Novak 6, Kosi 8, Ozmec 4, Gartner 2, Kavčič 2, Makuc 2, Ocvirk 2, Pipp 2, Rozman 2, Horzen 1, Drobež, Marko Kotar, Miha Kotar, Žabič

Jani Klemenčič, selektor:

Mi smo u prvom dijelu napravili samo 14 prekida protivničkog napada i tu je bio glavni razlog što su nas danski igrači pratili. Iako oni jesu dobra ekipa ali na kraju su naš golman, agresivna obrana i puno lakih golova presudili

Gašper Dobaj, golman:

Idemo utakmicu po utakmicu, na svakog utakmica se pripremamo što bolje je moguće. Prvi je cilj zacrtan, idući je polufinale. Za mene je ovo drugo poluvrijeme bilo najbolje na ovom turniru, ali mislim da imamo još rezervi za dalje.

Tilen Kosi, srednji bek:

Mislim da smo pokazali što možemo. Vjerujem da ćemo i napredovati kako će i turnir ići dalje. Kako jei Gašper rekao, igramo utakmicu po utakmicu i pokušavamo iskoristiti sve svoje talente da pobijedimo svaku od ekipa s kojom ćemo igrati.