Euro U20: Francuzi prejaki za Srbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Euro U20: Francuzi prejaki za Srbiju

Euro U20: Francuzi prejaki za Srbiju

Juniorska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Francuske 22:33 (9:17) na startu Evropskog prvenstva u Danskoj.

Svetski šampioni u generaciji 1996 pokazali su svu raskoš svog talenta na otvaranju prvenstva predvođeni najnovijim pojačanjem španske Barselone, Dikom Memom, a Orliići su imali šansu da se testiraju protiv najboljih i tako spreme za dva važnija duela za plasman u drugu fazu takmičenja sa Švajcarskom (petak, 16) i Poljskom (nedelja, 14 časova).

Posle uvodnih 1:1, Francuzi su napravili seriju 7:0 i tako već posle 12-13 minuta prelomili meč u svoju korist (8:1). Nije dozvoljavao selektor Nikola Marković da njegovi igrači klonu duhom, pa je par solidnih parcijala držalo Srbiju u životu, iako prednost Trikolora nije dolazila u pitanje ni jednog trenutka.

Prednost rivala se kretala u drugom poluvremenu oko deset golova, da bi se u jednom trenutku popela i na +16 (32:16), ali su srpski juniori pokazali dozu ozbiljnosti u završnici i uspeli serijom 5:0 da ublaže poraz. Najefikasnij kod pobednika bio je Mokais sa deset pogodaka, dok su u srpskim redovima Kolaković, Arsenić i Marković postigli po četiri pogotka.