EURO U20: Hrvatska stala u polufinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EURO U20: Hrvatska stala u polufinalu

EURO U20: Hrvatska stala u polufinalu

Reprezentacija Hrvatske nije uspela da se plasira u završnu predstavu Evropskog juniorskog prvenstva u Danskoj, pošto je u polufinalu ubedljivo poražena od Španije 31:21 (17:8).

„Furija“ je pitanje pobednika rešila već u prvom poluvremenu, kada je stekla nedostižnih devet razlike, pa će se za prvo mesto boriti protiv pobednika drugog polufinalnog duela u kojem se sastaju Nemačka i Francuska.

Španci su mnogo bolje ušli u utakmicu i na samom startu najavili da će publika biti lišena neizvesnosti. Selektor Hrvoje Horvat je bio prinuđen na tajm-aut u 14. minutu nakon što je njegov tim osam minuta bio bez gola, ali ni to nije sprečilo vođstvo protivnika od 10:3.

Stvari se nisu mnogo promenile ni u drugom poluvremenu, Španija je zabeležila najvišu prednost u 40. minutu kada je bilo 23:12, a najbliže što su Hrvati prišli protivniku je minus sedam, na pet minuta do kraja.

– Loše i nervozno smo otvorili utakmicu. Napravili smo dosta tehničkih grešaka i promašili nekoliko zicera. Španija je igrala dobro s pokretljivom obranom za koju nismo imali rešenja. Kontrolirala je celu utakmicu i rutinski je privela kraju. Na nama je sada da se probudimo, posložimo i smognemo snage odigrati što bolje tu utakmicu za treće mesto. Imamo problema s povredama, Radoš je imao plavi karton te smo za ovu utakmicu doveli Medića da ne budemo oslabljeni na spoljnoj liniji.Znali smo da će biti teško jer nije bio s nama, ali pokušali smo sve što smo mogli – rekao je selektor Horvat nakon poraza.

HRVATSKA – ŠPANIJA 21:31 (8:17)

HRVATSKA: Špikić, Car; Perić 1, Glavaš, Zobec 2, Mandić 1, Markušić 6, Jelinić , Obranović 2, Severec , Šipić 4, Babić 2, Vrdoljak 1, Manci Mičević 2, Medić.

ŠPANIJA: Dujšebajev 9, Bazan 2, Nieto, Oliver 1, Rio, Marquez 5, Munoz 2, Castro 1, Fernandez A. 2, Gonzalez 1, Folques, Gomez 2, Odriozola 3, Fernandez J. 2, Ledo, Torriko 1.

Meć za bronzu igra se u nedelju od 14.30, a finale od 17.00.