Euro U20: Milosavljev spasao Srbiju, Kljajić pogodio za prvi bod - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Euro U20: Milosavljev spasao Srbiju, Kljajić pogodio za prvi bod

Euro U20: Milosavljev spasao Srbiju, Kljajić pogodio za prvi bod

Juniorska reprezentacija Srbije remizirala je sa Švajcarskom 29:29 (13:13) u drugom kolu Evropskog prvenstva u Danskoj. Zahvaljujući ponajviše sjajnom Dejanu Milosavljevu na golu, srpska generacija 1996 uspela je u samoj završnici da nadoknadi zaostatak od tri gola (26:29) i tako zadrži šanse da pobedom nad Poljskom (nedelja, 14.00) u poslednjem kolu dođe do plasmana u osam najboljih ekipa u Evropi. Golom Alekse Kljajića desetak sekundi pre kraja, Srbija je došla do prvog boda na prvenstvu.

Malo ko je verovao da će Orlići uspeti da ostanu neporaženi u 58. minutu, kada su Švajcarci povisili na 29:26 i uz to ostali brojčano nadmoćni nakon diskvalifikacije desnog krila Vorkapića, međutim, nešto više od dva minuta je bilo dovoljno da se u igri 5 na 6 desi iznenađenje.

Dobro su počeli izabranici Nikole Markovića, poveli sa 3:1, da bi sredinom prvog dela usledio pad, pre svega, u napadu što su Švajcarci iskoristili i okrenuli na 5:7. Tajm-aut srpske klupe preokrenuo je stvari na terenu, a orlići su do poluvremena prešli u vođstvo koje nisu uspeli da zadrže (13:13).

Pad je usledio u drugom delu, usled tehničkih grešaka i nedostatka rešenja u napadu, a Švajcarci su posle 18:16 za Srbiju došli u jednom trenutku na 19:22. Golovi Arsenića, Markovića i drugova doveli su Srbiju u egal na 24:24. Loše odigran period sa igračem više na terenu pri rezultatu 24:24, doneo je prednost Švajcarcima (2:0), koji su u 56. minutu došli do 24:27. To im nije bilo dovoljno da trijumfuju, jer su im momci u belim dresovima uzvratili istom merom.

STATISTIKA

Francuska – Poljska 34:20

Francuska 4
Poljska 2
Švajcarska 1
Srbija 1

KRETANjE REZULTATA: 3:1, 5:7 (15.) 8:7 (18.) 10:11 (25.) 13:11 (28.) 18:19 (41.) 19:22, 24:24, 24:27 (56.) 26:29 (58.)