EuroTournoi 2018: Uzbudljiv remi Vardara i PSŽ-a, Šterbik sjajan u pobedi Vesprema - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EuroTournoi 2018: Uzbudljiv remi Vardara i PSŽ-a, Šterbik sjajan u pobedi Vesprema

Stefan Branežac

Najviše pažnje drugog dana turnira u Strazburu, ljubiteljima rukometa na Balkanu, privukao je duel PSŽ-a i Vardara, odnosno prvi susret Raula Gonzalesa sa bivšim klubom nakon završetka saradnje.

Početak meča u potpunosti je pripao izabranicima Garsije Paronda, koji su nakon uvodnih 15 minuta imali +6 na svom kontu. Uspeo je PSŽ da smanji razliku, ali je Vardar na odmor ipak otišao sa šest golova prednosti, 14:20. Timur Dibirov je nastavio sa dobrim partijama nakon Superkupa Makedonije, pa je već u prvom delu igre postigao šest golova, dok je Dejan Milosavljev zabeležio osam odbrana. Došao je tim iz Francuske do željene igre na startu drugog poluvremena, predvođeni Genshajmerom uspeli su da spuste prednost Vardara na tri gola, na ulasku u poslednjih 15 minuta susreta. Nikola Karabatić pogodio je za -1 svog tima, da bi prvi egal na meču doneo Nedim Remili. Od tog trenutka igralo se gol za gol, pa je utakmica završena nerešenim rezultatom, 33:33 (14:20). U timu Vardara Dibirov i Gorbok postigli su po sedam golova, dok se četiri puta u strelce upisao Moraeš.

Današnji program otvorili su Nant i Vesprem. Francuski tim nakon jučerasnjeg poraza pokušao je da dođe do prvog trijumfa, dok je za Vesprem ovo bila prva utakmica na turniru. Stekao je Nant prednost od dva gola na startu meča, da bi sredinom prvog dela igre tim Ljubomira Vranješa pogocima Štrleka i Gajića napravio seriju od 3:0 i prvi put prešao u vođstvo. Uspeo je mađarski vicešampion da zadrži minimalnu prednost do poluvremena, koju je u drugom delu igre uspešno sačuvao zahvaljujući raspoloženom Arpadu Šterbiku (18 odbrana). Na kraju, pobeda Vesprema rezultatom 28:24 (14:13). Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Dragan Gajić sa sedam golova, dok su po pet postigli Štrlek i Mačkovšek. U drugom porazu Nanta na ovogodišnjem izdanju turnira, istakao se Kiril Lazarov sa četiri pogotka.