FERLINOVO VEČE: Celje sa kamatom ispratilo Zagreb - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa FERLINOVO VEČE: Celje sa kamatom ispratilo Zagreb

FERLINOVO VEČE: Celje sa kamatom ispratilo Zagreb

Sa kamatom su se revanširali rukometaši Celja Pivovarne Laško svojim starim rivalima iz Zagreba 30:21 (10:9) za prošlonedeljni poraz u hrvatskoj prestonici (24:28) i tako došli do nadmoći u međusobnom skoru koji bi u nekoj od varijanata mogao da odlučuje o plasmanu u nokaut fazu EHF Lige šampiona. Blistao je tim iz „Zlatoroga“, briljirao je Klemen Ferlin (14 odbrana) između stativa koji je uspeo i dva puta da zatrese mrežu gostiju.

Zagreb loš, sa puno grešaka i pročitanim napadom u drugom poluvremenu, u potpunosti je pao pred silno motivisanim domaćinom koji je postigao sijaset lakih golova.

Loš nastup bekovske linije u sastavu Line Červara kažnjen je od strane domaćih koji su udarnu iglu imali u raspucanom crnogorskom desnom beku Branku Vujoviću. Dvadesetogodišnji pozajmljeni igrač iz PGE Vive Kielcea postigao je čak sedam golova, jedan više od Tilena Kodrina, a dva od Roka Ovničeka, koji ima sve zapaženiju ulogu u sistemu trenera Tomaža Ocvirka. Do 45. minuta otpor gostiju bio je slomljen – 22:14, a veliki broj primljenih golova bez golmana u igri 7 na 6, delovao je destimulišuće po igrače Lina Červara.

Kod Zagreba pet golova Horvata, četiri Božića Pavletića, uz ukupno sedam golova bekova, malo da bi se ozbiljno takmičilo sa ovakvim Celjem.

Pobeda Motora u Nantu 27:23 bacila je hrvatske šampione na začelje tabele.