Hanover naneo prvi poraz Fukse Berlinu u sezoni! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Hanover naneo prvi poraz Fukse Berlinu u sezoni!

Hanover naneo prvi poraz Fukse Berlinu u sezoni!

PIŠE: Uroš Samardžić

Sjajna serija (8:0) na startu nove sezone igrača Fukse Berlina, konačno je prekinuta! To su učinili izabranici Antonija Karlosa Ortege, koji su pred svojim navijačima, sjanom partijom uspeli da sruše trenutno vodeći tim šampionata – 33:27 (17:14).

Domaćin je sjajno počeo utakmicu, agresivnom odbranom, i brzim rešenjima u fazi nadapa, Hanover je vrlo lako, već na startu meča došao do plus tri. Nenadić i družina nisu uspeli da nađu pravu igru,kako u ofanzivi, tako I u defanzivi, pa je raspoloženi Torge Johansen sa brza tri gola u 18. minutu doneo prednost svom timu 12:6. Tajm-aut Ortege, delimično je pomogao gostima, koji su na veli odmor otišli uz tri gola deficit.

U uvodnim minutima drugog dela igre, vodila se žestoka bitka na parketu dvorane u Hanoveru, ali je onda, domaćin odlučan u nameri da sruši jedini neporaženi tim u Bundesligi, ubacio u petu brzinu. Najzaslužniji za pobedu Hanovera bili su Mortensen sa devet golova, odnosno večeras nepogrešivi (7/7) Morten Olsen. Sa druge strane, u dresu Fukse Berlina nastavlja da dominira Petar Nenadić, koji je sa sedam postignutih golova bio najsvetlija tačka kod Lisica. U poraženoj keipi, pet golova dodao je Fabijan Vajd, dok je četiri puta bio precizan Stefan Fit.

A sjajan pobednički niz u mesecu oktobru nastavila je ekipa rajn Neker Levena! Oni su na kao gosti, bili bolji od Veclara 31:24 (14:10), I tako na najbolji mogući način iskoristili kiks Berlina. Perfektan na parketu bio je Endi Šmid, koji je iz svih mogućih pozicija “rešetao” mrežu domaćina, pa je tako meč završio sa 12 postignutih golova. Nakon ove pobede, Rajn Neker Leven je prekošio Lisice, i postao lider šampionata.

Odlličan u dresu Mindena u pobedi nad Erlangenom 33:22 bio je nekadašnji crnogorski reprezentativac Aleksandar Svitlica sa osam pogodaka.

10.HSG Wetzlar9324235:2238

11.Minden9234224:2417