Hanover srušio i Kil, „Lisice“ utišale Magdeburg - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Hanover srušio i Kil, „Lisice“ utišale Magdeburg

Hanover srušio i Kil, „Lisice“ utišale Magdeburg

PIŠE: Uroš Samardžić

Novi četvrtak, i novo kolo Bundeslige… A ono, kao i prethodno donosi nova iznenađenja! Rukometaši Hanovera nastavljaju da pružaju sjajne partije u Bundesligi, pa su tako nakon prošlonedeljnog trijumfa nad Flensburgom, ovoga puta bili bolji od ekipe Kila. Rezultat u Šparkasen areni bio je 31:29 (16:14) u korist gostiju.

Epitet derbi susreta doneo je duel Kila i Hanovera, a timovi su se potrudili da to i opravdaju. I uspeli su! Obe ekipe su u meč ušle sa određenom dozom respekta, pa ne čudi sto se tokom prvog poluvremena igralo gol za gol, a u toj igri prednjačio je Hanover, koji je na kraju prvog dela  ipak uspeo da stigne do dva gola prednosti – bilo je 16:14.

Desetominutna pauza ništa nije promenila u igri, Hanover je nastavio da odbija napade domaćina, i strpljivo čekao svoju priliku. Kil je tokom celog meča jurio deficit od dva gola, upornost se isplatila, pa su predvođeni Ekbergom koji je sedam puta pogađao metu rivala, u samom finišu susreta došli do minimalne prednosti 28:27. Ni tu nije bio kraj drame u Šparkasen areni, gost je bio koncentrisaniji u odsudnim momentima, pa su izabranici Antonia Karlosa Ortege ponovo rezultat vratili u svoju korist, a prvi među jednakim junacima u pobedi Hanovera bio je Kai Hafner, koji je postigao 11 pogodaka. Ovom pobedom, nakon nekompletnog trećeg kola, Hanover je izbio na čelo tabele sa maksimalnim skorom 3/3, dok je Kil nakon teške pobede protiv Magdeburga, upisao prvi poraz.

U terminu od 19 časova, odigran je još jedan meč, koji se može svrstati u kategoriju derbi susreta. Fukse Berlin je na gostovanju bio bolji od ekipe Magdeburga 30:26 (13:13). Iako se na poluvremenu činilo da će meč biti neizvestan do poslednjeg minuta, tako nisu mislili i gosti.

Popularne „Lisice“ su odlučnije ušle u druo poluvreme i brzo uspeli da stignu do prednosti 23:20, a potom i da je održe do samog kraja meča. Predvođeni Fetom koji je postigao 10, odnosno Zahrisonom koji je šest puta bio precizan, ekipa Fukse Berlina upisala je drugu pobedu u šampionatu iz isto toliko duela. Sa druge strane, Magdeburg je nakon početne dve pobede, pretrpeo dva poraza, pošto je pre Fukse Berlina, od njih bila bolja ekipa Kila.

Još dva susreta odigrana u tokom večeri u Bundesligi, Veclar i Hutenberg su podebili bodove 23:23 (13:10), dok je šampion Rajn Nekar Leven kod kuće ubedljivo savladao Minden 37:22 (20:11).