Hrvatski kadeti nakon velike drame u polufinalu SP! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Hrvatski kadeti nakon velike drame u polufinalu SP!

Hrvatski kadeti nakon velike drame u polufinalu SP!

Kadetska reprezentacija Hrvatske plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Gruziji, pošto je u dramatičnom meču nakon produžetaka savladala Švedsku 27:25 (23:23, 9:12).

Momci Luke Panze su umalo od gotovog napravili veresiju, na 80 sekundi pre kraja imali su vođstvo od 23:20, ali ih je opuštanje i prerano slavlje umalo skupo koštalo. Šveđani su uspeli da izjednače golom Sanefelda u poslednjoj sekundi 60. minuta, ali je Hrvatska u produžetku potvrdila da je kvalitetnija reprezentacija i izborila pobedu. U dodatnih 2 x 5 minuta, odgovornost su preuzimali Jaganjac i Martinovć, a odlučujući gol u 70. minutu postigao je srednji bek Bahtijarević.

Još jednom je golman Ivan Panjan implementirao sjajan učinak u trijumf svog tima, zaustavio je 16 šuteva (dva sedmerca). Na suprotnom golu briljirao je Mans Landgren, zahvaljujući kojem su Skandinavci i dobili šansu da iznenade Hrvate. U drugom poluvremenu je odbranio nekoliko teških i jako važnih lopti, ali je na kraju ipak presudio kvalitet koji je bez dileme na strani balkanske reprezentacije.

Traljavo i loše je hrvatska igrala u prvom poluvremenu. Od rezultata 8:8 pa sve do odmora, igraču u crvenim dresovima su imali napadačku krizu, što su Šveđani iskoristili da sa lepom zalihom odu na odmor.

Međutim, Hrvatska reprezentacija je furiozno započela drugo poluvreme. Za manje od pet minuta su napravili seriju 5:0 i preokrenuli na 14:12. Delovalo je da švedski brod tone, ali su ipak na vreme uspostavili ravnotežu na terenu kako bi bili konkurentni do kraja.

Usledio je period igre gol za gol, niti je Hrvatska uspevala da se odlepi na plus tri, niti je Švedska mogla do izjednačenja. Tako je bilo sve do 50. minuta, kada je Grahovac pogodio za maksimalnih 20:17.

Ni tada se Šveđani nisu predali, Norman i Morand su vratili na minus jedan, da bi usledio odgovor Martinovića i Jaganjca. Delovalo je da je priča završena kada je Bahtijarević pogodio za 23:20 na startu 59. minuta, ali su Ekman i Sanefeld izborili produžetke.

Takav rasplet nije obeshrabrio Panzin tim. Ostali su hrvatski kadeti hladne glave u dodatnih 10 minuta, nisu dozvolili protivniku da povede i ostvarili vrlo lep uspeh plasmanom u četiri najbolje reprezentacije planete. Rival u borbi za finale biće pobednik meča Španija – Japan.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bili su Jaganjac i Martnović sa po sedam golova, dok je na drugoj strani Sanefeld šest puta bio precizan.

Drugi polufinalista je Francuska, koja je rutinski savladala Portugal sa 34:24. Poslednji četvrtfinalni par čine Danska i Rusija.