IHF Super Globe 2018: Barselona odbranila titulu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa IHF Super Globe 2018: Barselona odbranila titulu!

IHF Super Globe 2018: Barselona odbranila titulu!

Vrhunsku formu na startu nove sezone, Barselona je potvrdila i u Dohi, gde je osvojila Super Glob savladavši u veikom finalu dvostrukog prvaka ovog takmičenja Fukse Berlin rezultatom 29:24 (13:12).

U reprizi finala iz prošle godine, izabranici Ćavija Paskvala su ponovo bili bolji od nemačkog predstavnika, i osvojili prestižno takmičenje četvrti put (2013, 2014, 2017).

Momci Velimira Pekovića su bolje otvorili finale, poveli sa 6:4, ali je od tada sve bilo u znaku „Blaugrane“. Ključan je bio početak nastavka, kada su španski prvaci, od rezultata 15:!5 napravili seriju 8:1, otišli na plus sedam, i tako praktično rešili pitanje pobednika.

29 – Barcelona Lassa: Möller; Tomás (5), Ariño (1), Palmarsson (2), N’Guessan (1), Dolenec (3); Raúl Entrerríos, Aleix Gómez (2), Mortensen (4), Thiagus Petrus (2), Andersson (2), Sorhaindo (1), Duarte (1).

23 – Füscje Berlín: Heinevetter (Semisch); Wiede (2), Elisson (5), Holm (7), Gojun, Lindberg (3, 1p.) , Zakrisson (1), Schmidt, Marsenic (5).

Semafor: 4-3, 4-6, 5-6, 8-8, 11-9, 13-12; 15-15, 19-15, 23-16, 24-18, 26-21, 29-24.

U borbi za treće mesto 12. edicije nezvaničnog prvenstva sveta za klubove, Monpelje je bio bolji od domaćeg Al Sada kojeg sa klupe predvodi srpski stručnjak Nenad Maksić, 33:23 (14:9).

Peto mesto osvojio je brazilski Taubate, savladavši tuniški Hamamet 34:24 (14:13), dok je u okršaju za sedmu poziciju Al Najma iz Bahraina pobedila australijski Sidnej 28:26 (17:12).