Kasim Kamenica posle Kristijanštada: Zadovoljan igrom, ne i rezultatom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kasim Kamenica posle Kristijanštada: Zadovoljan igrom, ne i rezultatom

Kasim Kamenica posle Kristijanštada: Zadovoljan igrom, ne i rezultatom

Jedno od mesta gde je bodove trebalo osvojiti u EHF Ligi šampiona ove sezone, švedski Kristijanštad, delimično je osvojeno. PPD Zagreb je prokockao šansu da odnese čitav plen. Na kraju, 28:28 i komentar trenera hrvatskog šampiona Kasima Kamenice:

• Zadovoljan sam izvedbom svoje ekipe većim dijelom utakmice, ali nisam zadovoljan krajnjim rezultatom. Mislim da smo bili bolja momčad i da smo trebali ovdje na otvaranju uzeti dva boda. Poremetila nas je ozljeda Pavlovića koji je bio zamišljen da igra u drugom poluvremenu kako bi dao predah do tada odličnom Josipu Valčiću. Nažalost Domagoj se ozljedio, a nije realno očekivati od Josipa da na tom nivou igra svih 60 minuta. Ostaje žal za promašenim sedmercem Zlaje Horvata, kao i za onim posljednjim šutem ali to je bio veliki peh. Da smo realizirali taj sedmerac vjerujem da bi prelomili utakmicu, a ovako smo ušli u infarktnu završnicu u kojoj smo mogli i izgubiti. Protivnik nam se u finišu utakmice suprotstavio alternativnim obranama, a zbog velikog umora naše vanjske linije to nas je gotovo koštalo. Za kraj želim ponoviti da sam zadovoljan kako su moji igrači igrali veći dio utakmice, ali nisam zadovoljan i konačnim rezultatom – kazao je trener PPD Zagreba Kasim Kamenica.