KASNO PALJENJE EUROFARMA: Tremaroški Eurofarm poražen u Švedskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KASNO PALJENJE EUROFARMA: Tremaroški Eurofarm poražen u Švedskoj

KASNO PALJENJE EUROFARMA: Tremaroški Eurofarm poražen u Švedskoj

Makedonski vicešampioni, Eurofarm Rabotnik, izgubili su još jedan meč u EHF Ligi šampiona u samoj završnici. Posle lisabonskog SPortinga koji je osvojio Bitolj, tim Stevčeta Alušovskog poražen je u Geteborgu od Savehofa 25:24 (10:15). Imali su „farmaceuti“ šansu da dođu do remija, ali su austrijske sudile dosudile korake Marinu Vegaru u polukontri pri poslednjem napadu, kada su sve nade pale u vodu.

Šta se desilo sa makedonskim timom, koji je igrao odlično u prvih 30 minuta i na odmor otišao sa velikih +5 – 15:10 vođen raspucanim Lovrom Jotićem (sedam golova u prvom poluvremenu, ukupno osam), ostaje za analizu.

U drugom Eurofarm Rabotnik nije ličio na tim kadar da igra evropsko elitno takmičenje, a Šveđani su preokrenuli rezultat na 19:18 i do kraja uspeli da dođu do svoje druge pobede, posle one uvodne u Finskoj. Pogodio je Milan Đukić minut i po kraja za 25:23, ušlo se u neizvesnu završnicu, ali više nije moglo…