KELN OSTAO SAN: Kielce na fajnal - foru - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KELN OSTAO SAN: Kielce na fajnal – foru

KELN OSTAO SAN: Kielce na fajnal – foru

2 komentari

Iako su bili konkurentni u revanš meču četvrtfinala VELUX EHF Lige šampiona, rukometaši Vardara nisu uspeli da naprave senzaciju i nadoknade minus dva iz Skoplja. Vive Tauron Kielce je slavio na svom terenu sa 33:31 (16:14), ostvarivši tako drugi plasman na fajnal – for u svojoj istoriji. Makedonski tim je propustio brojne prilike da povede od 49. do 55. minuta, što se ispostavilo ključnim za konačan uspeh ekipe Talanta Dujšebaeva, uz lošu odbranu sa igračm više.

VIVE TAURON KIELCE – VARDAR 33:31 (16:14)
Sudije: Gjeding, Hansen (Danska)
Sedmerci: V.T. Kielce 2/2, Vardar 6/8
Isključenja: V.T. Kielce 8, Vardar 6 minuta
Semafor: 1:0, 3:4, 7:5, 11:8, 14:13, 19:16, 22:22, 25:23, 28:28, 32:30
VIVE TAURON KIELCE
Šmal 3+2 odb, Šego 2 odb. – Štrlek 3 , Jurecki 6, Tkačik, Bielecki 8 (2), Čupić 3, Aginagalde 3, Črapkovski, Buntić 4, Grabarčik, Jahlevski, Musa, Raihman, Rosinski 1, Zorman 5
VARDAR
Šterbik 6 odb, Milić 6 odb. – Gorbok 5, Karačić 7(3), Stoliov 1, Lazarov, Dujšebaev 9 (3), Brumen 1, Dibirov 2, Abutović, Marković, Pribak 2, Čipurin, Šiškarev 2, Terzić, Toskić 2
Igrač utakmice: Karol Bielecki, Uroš Zorman (V.T.Kielce)

Posle tri minimlna vođstva Poljaka, sjajni Gorbok svojim drugim golom donosi Vardaru prvu prednost, a potom i drugu, 4:5. Domaćin je uzvratio serijom 3:0, koju su načinili Aginagalde i Jurecki za 7:5 u 11. minutu. U tom trenutku, Arpada Šterbika na golu na kratko menja Strahinja Milić, kojeg nije bilo u Skoplju. Dve prilike za novo izjednačenje propustio je Karačić, a jednu Dujšebaev, pa je neverovatni Aginaglde vratio na plus dva. Prvog srednjeg beka nije išlo, pa ga je zamenio Pribak, takođe na kratko. Stoilov je postigao prvi gol, a Karačić drugim pogodkom sa sedmerca izjednačio. Sa dva igrača više, Šego brani zicer Pribaku, a Štrlek uspeva da izbori sedmerac, a potom krade loptu i realizuje kontru za 10:8 i prvi tajm aut Gonzalesa, u 21. minutu utakmice. Posle Dujšebaeva, i Lazarov gubi loptu i omogućuje Štrleku da u protiv udaru donese najveće vođstvo svom timu – 11:8. Vardar tada značajno podiže nivo svoje odbrane i uspeva da se vrati na gol zaostatka. Do egala nije došlo zahvaljujući dalekometnim projektilima Bieleckog u trenucima kada domaćin njije imao rešenja u napadu. Dujšebaev je pogodio za 15:14, ostavivši Kielceu šest sekundi za posldnji napad u 30. minutu. Posle tajm – auta, Rosinski i Jurecki izvode sjajan cepelin za konačan rezultat prvog dela, 16:14.

Kao i u prvom meču, Vardar je imao problema sa izgubljenim i igrom u tranziciji, u koji je polski šampion bio mnogo bolji. Arpad Šterbik nije imao svoje poluvreme, što je preduslov za iznenađenje Makedonaca. Karačić je bio u kontra ritmu, ali je sigurno izveo tri sedmeraca i uspeo da više doprinese u finišu prvog dela.

– VARDARU JE ZA PROLAZ NEDOSTAJAO ADEKVATAN GOLMANSKI UČINAK

Prvi napad u nastavku, doneo je Vardaru sedmerac i isključenje Jureckog. Karačić je tek iz „popravnog“ pogodio za 16:15, ali je Kielce sa igračem manje ponovo postigao dva gola. Četvrti gol Jureckog doneo je 19:16, ali su Dujšebaev i Šiškarev brzo uzvratili za 19:18. Posle Karačića, ni Dibirov nije uspeo da prevari Šmala sa sedam metara, pa Bielecki vraća maksimalnu prednost – 21:18. Novu mini seriju prave Karačić i Dujšebaev. Prvi kontra napad crveno – crnih doneo je izjednačenje, Karačić za 22:22. Zorman je u tim momentima bio najopasniji napadač Kielcea, dok je na drugoj strani dirigovao Karačić. U 42. minutu, gosti su imali napad za preokret, ali je Šmal odbranio udarac Dujšebaeva. Abutović zarađuje isključenje, što koristi Buntić. Šiškarev  drugi put propušta da realizuje zicer za izjednačenje, a Jurecki to kažnjava za 25:23. Tada se razbranio Milić, što Dujšebaev koristi da sva gola za redom izjednači. Ipak, ponovo tim Raula Gonzalesa nije uspeo da se odbrani od solo prodora Čupića. Vardar je imao napad za vođstvo sa igračem više u 50. minutu, kada su sudije jedan bezazlen duel okarakterisale kao faul u napadu Toskića. Dobra odbrana donela je novu priliku, ali je Šego zaustavio zicer Dujšebaevu, koji je pokušao „kokicom“ da prevari hrvatskog čuvara mreže. Šterbik je obezbedio i treću šansu u nizu. Karačić je prebrzo šutirao, a Štrlek kaznio u kontra napadu. Dujšebaev je i treći put realizovao sedmerac, 28:28. Rosinski pogađa stativu, ali i četvrta prilika za preokret odlazi u nepovrat. Danski arbitri su u duelu bez lopte dosudili faul u napadu Stoilova, pet i po minuta pre kraja. Bielecki pogađa sa sedam metara, ali ubrzo uzvraća Pribak, 29:29. Vardar tada nije imao ni sreće. Dve odbrane Šterbika završavaju u autu, pa je Vive Tauron Kielce zadržao loptu skoro dva minuta, da bi Zorman iskoristio treću priliku da zabije gol za 30:29, tačno tri minuta pre kraja. Gonzales uzima tajm – aut, kreće sa veštačkim viškuom, a Gorbok izjednačuje. Međutim, Buntić je zapečatio sudbinu golom za 31:30. Karačć je neprecizno pokušao da proigra Stoilova, što je označilo početak slavlja u „Legionov“ dvorani.