Kielce i Flensburg blizu četvrtfinala - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kielce i Flensburg blizu četvrtfinala

Kielce i Flensburg blizu četvrtfinala

Nakon prvih mečeva drugog i trećeg para osmine finala, više razloga za optimizam imaju gosti – Vive Kielce je odigralo nerešeno u Ukrajini protiv Motora 33:33 (16:16), dok je Flensburg savladao Meškov Brest u Belorusiji 30:28 (14:14).

Vrlo neizvesno i napeto bilo je u Zaporožju. Nakon nekoliko smena u vođstvu tokom prvih 30 minuta koji su okončani egalom, domaćin je na krilima Artema Kozakeviča, a uprkos slabijoj partiji vodećeg golgetera Pukovskog,  održavao gol prednosti do samog finiša. Ipak, šampion Evrope iz 2016. je u finišu preokrenuo, i poveo u poslednjem minutu pogotkom Jahlevskog, ali je Motor u poslednjem napadu iznudio sedmerac, koji je u remi pretvorio Kozakevič. On je ujedno bio i najefikasniji sa devet golova, četiri više od Pukovskog i Malasinkasa. Na drugoj strani, blistao je tandem koji je nekada dominirao u dresu Vardara – Cindrić je dao osam golova iz devet pokušaja, a Dujšebaev isto toliko iz 12 šuteva. Cupara je zabeležio 10 odbrana, a Filip Ivić četiri.

HC Motor Zaporozhye – PGE VIVE Kielce 33:33 (16:16)

HC Motor Zaporozhye: Komok, Kireev – Buinenko, Kubatko 2, Babichev 3, Malasinskas 5, Pukhouski 5, Denysov 1, Dontsov, Doroshchuk 3, Kozakevych 9, Paczkowski 4, Shynkel, Kus 1, Peshevski, Soroka,

PGE VIVE Kielce: Ivić, Cupara – Bis, A. Dujshebaev 8, Aginagalde 2, Jachlewski 2, Janc 1, Jurkiewicz, Kulesh 4, Moryto 4, Mamić, Cindrić 8, Fernandez, Karalok 4

Iako je ostvario sjajan rezultat na vrlo teškom gostovanju, trener Flensburga Maik Makula ne može biti u potpunosti zadovoljan, jer je njegov tim propustio veliku priliku da sve reši u prvom meču i revanš učini formalnošću. Naime, šampion Nemačke je u završnici vodio sa 30:22, ali je domaćin finiširao serijom od čak 6:0, i tako obezbedio sebi kakvu-takvu nadu pred revanš na nemačko-danskoj granici.

Meškov Brest je bio bolji protivnik u prvih 30 minuta, ali to nije uspeo da adekvatno materijalizuje kroz rezultat, najviše zahvaljujući odbranamaTorbjerna Bergeruda, koji je držao Flensburg u egalu. Ekipa Manola Kadenasa igrala je dosta dobro predvođena raspucanim Petrom Đorđićem, koji je pet od svojih šest pogodaka bivšem klubu postigao u prvih 30 minuta.

Na samom početku nastavka delovalo je da će borba biti neizvesna do kraja, međutim, od rezultata 16:16, kreće rapsodija favorita u ovom dvomeču. Predvođeni Rasmusom Laugeom, lideri Bundesliga su serijom 8:2 poveli 24:18, a pre sam finiš stekli su maksimalnih 30:22. Ipak, moraće se zadovoljiti sa dva gola viška pred revanš u Flens areni.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Rasmus Lauge Šmit sa osam golova, duplo više od zemljaka Lasea Svan Hansena. Na drugoj strani, prednjačio je Petar Đorđić sa šest golova, Kulak je dao pet, Šime Ivić četiri a Sandro Obranović dva.

HC Meshkov Brest – SG Flensburg-Handewitt 28:30 (14:14)
HC Meshkov Brest: Pesic (13 saves), Matskevich (at 7m) – Kulak (5), Bachko, Yurynok (2), Poteko, Ivic (4) ), Shumak (1), Baranau (3/3), Horak (1), Razgor, Shylovich (2), Djordjic (6), Obranovic (2), Selvasiuk, Djukic (2)
SG Flensburg-Handewitt: Buric (bei a 7m), Bergerud (14 parades) – Karlsson, Hald (3), Glandorf (3), Svan (4), tub, Jøndal (2/1), Zachariassen (3), Johannessen (1), Gottfridsson (3) , Lye (8), Rød (3)