Kil konačno pobedio, Flensburg rutinski protiv Erlangena - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kil konačno pobedio, Flensburg rutinski protiv Erlangena

Kil konačno pobedio, Flensburg rutinski protiv Erlangena

PIŠE: Uroš Samardžić

Peto kolo Bundeslige nije donelo iznenađenja, Kil je nakon dva uzastopna poraza uspeo da trijumfuje na svom terenu, dok je Flensburg, takođe nakon prošlonedeljnog poraza, zabeležio pobedu kao domaćin. U Flens areni, domaćin je bio bolji od Erlangena 29:21 (14:12), dok je Kil na domaćem parketu pobedio rukometaše Lajpciga 29:26 (15:14)

Novi izazov za igrače Kila i nova strepnja za navijače u Šparkasen areni, svakako su stvari koje mogu da opišu susret petog kola između Kila i Lajpciga. Domaćin nije imao šta da kalkuliše, nakon dva vezana poraza, Kil je morao od samog starta da krene agresivno, što su izabranici Alfreda Gislasona i učinili, te su nakon prvih 30 minuta imali prednost 15:14.

Drugo poluvreme ništa lakše za igrače Kila. Lajpcig je pružio dobru partiju, ali ne dovoljno da nanese i treći uzastopni poraz domaćinu. Raspoloženi Vajnhold sa sedam, odnosno Miha Zarabec sa šest bili su ključni u igri Kila koji je nakon ovog meča stigao do treće pobede u sezoni. Sa druge strane, najviše se istakao Kunkel koji je bio nepogrešiv (5/5). U narednom kolu, Kil će snage odmeriti sa Veclarom, dok ce Lajpcig na megdan lideru šampionata, Hanoveru.

Uspešan je bio i tim Flensburga, koji  je u Flens areni savladao Erlangen 29:21 (14:12). Sjajno veče u redovima domaćina imao je Holger Glandorf koji je bio nemilosrdan prema gostu, pošto je čak 12 puta pogađao mrežu gostiju. Rasmus Lauge Šmid je bio precizan šest puta, dok su se sa druge strane sa po četiri gola istakli Vane i Budel. Flensburg se novom, trećom pobedom popeo na drugu poziciju na tabeli, uz dva poraza, dok je sa druge strane ekipa Erlangena 11-ta, sa skorom dve pobede, odnosno dva poraza.

Tokom večeri, odigrana su još dva susreta. Bodove su podelili Minden i Gepingen 26:26 (12:16), uz sjajnu partiju Kozine za goste (osam golova), dok je Veclar slavio na gostovanju Libekeu 23:17 (9:11).