Kil se namučio sa Magdeburgom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kil se namučio sa Magdeburgom

Kil se namučio sa Magdeburgom

Ne igra nemački Kil kao prošle sezone, ali pobeđuje, što je za Alfreda Gislasona, kome je gro igrača bilo na Olimpijskim Igrama u Londonu, jedino bitno. Večeras su „Zebre“ na svom terenu savladale Magdeburg 33:30 (16:17) posle dosta muke, ali bodovi se pišu.Vodili su gosti na poluvremenu, u 51. minutu bili na gol zaostatka 28:27, ali je šampion na kraju stigao do pobede pred 10.285 svojih navijača. Najefikasniji igrač u redovima pobednika, bio je Filip Jiha sa šest golova, pratio ga je Cajc sa pet, dok su kod gostiju Kner i Šapsmajer postigli po šest.

Marko Vujin je postigao četiri gola (dva sa sedam metara), Momir Ilić dva, a sa druge strane, Aleš Pajovć je bio jednom precizan.

THW Kiel:
Omeyer (1.-24., 31.-60., 10/2 odbrana), Palicka (24.-30., bez odbrane); Toft Hansen (n.e.), Sigurdsson (5), Sprenger (3), Ahlm (5), Wiencek, Ekberg, Zeitz (5), Palmarsson, Narcisse (3), Ilic (2), Jicha (6), Vujin (4/2); Trainer: Gislason
SC Magdeburg:
Gustavsson (n.e.), Eijlers (1.-60., 13/1 odbrana); Wiegert (1), Kneer (6), Rojewski (2), Landsberg, Pajovic (1), van Olphen (2), Grafenhorst (4), Tönnesen (2), Schäpsmeier (6), R. Weber (3), Jurecki (3); Trainer: Carstens