Kragujevčanke sa remijem iz Kluža - Teški porazi Jagodine i Zagorja - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Kragujevčanke sa remijem iz Kluža – Teški porazi Jagodine i Zagorja

Kragujevčanke sa remijem iz Kluža – Teški porazi Jagodine i Zagorja

Šampionke Srbije, rukometašice Radničkog iz Kragujevca u prvoj utakmici 3. kola Kupa kupova ostvarile su dobar rezultat u Rumuniji. Odigrale su nerešeno sa  ekipom Aleksandrion Kluž 29:29 (14:14).Bilo je ovo veće sjajne Jovane Risović, koja je na kraju meča pored svog imena upisala 25 intervencija.

Na početku meča, domaće rukometašice igrale su dobro i bile u prednosti od tri gola. U jednom trenutku bilo je i plus 4 (14:10) u 27 minutu, ali se sjajne rukometašice iz Kragujevca nisu predavale. Iako su u 18 minutu ostale bez desnog krila Ivane Milošević koja je povredila koleno, Balać i devojke su na odmor otišle sa nerešenim rezultatom. Prvih pola sata obeležila je golmanka Jovana Risović koja je imala 12 odbrana, a napadom je dirigovala Ivana Prijović, a mrežu domaćih rukometašica rešetala je Janjuševićeva.

Dobro su naše šampionke krenule u drugom poluvremenu i imale prednost od jednog do dva gola. Dirigentsku palicu preuzela je na srednjem beku Marijana Tanić, koja je sa četiri gola umirila domaću publiku.Celo drugo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri kada je rezultat u pitanju. Igralo se gol za gol.I dalje je Risovićeva branila sve što je išlo ka golu i domaće igračice dovodila do očaja.Nepogrešiva je bila kapiten Biljana Balać sa linije od 6 metara, kao i mladi desni bek Anđela Janjušević.Pogotkom iz sedmerca, Milica Danilović je izjednačila rezultat na 29:29. Ostalo je da se igra 16 sekundi, ali je poslednji šut ga golu zaustavila ko drugi nego Jovana Risović. Sve devojke zaslužuje čestitke za prikazanu igru. Borile su se svih 60 minuta kako sa domaćim rukometašicama, tako i sa rumunskom publikom. I na kraju ostvarile sjajan rezultat pred revanš koji je na programu 23. novembra 2014. u Kragujevcu.

ALEKSANDRION KLUŽ  – RADNIČKI: 29:29 (14:14)

Dvorana: „Horea Demian“. Gledalaca: 1,500. Sudije: Kristijansen i Heseldal Hansen (obe iz Danske)

Isključenja: Kluž 6 minuta, Radnički 8 minuta

Sedmerci: Kluž 3 (1), Radnički 4 (1)

KLUŽ: Enache, Florea, Paraschiv5, Valean, Ivan 2, Čintoan 9, Bogdan (1 odbrana), Laslo 1, Biris 1, Tetean, Mazarean (8 odbrana), Petrus, Ani Senocico 5, Cirjan 2, Popa 3, Boian 1.

RADNIČKI: Prijović  4, Tanić 4, Stepanović 2, Radosavljević  1, Čairović, Milošević 1, Nišavić, Tošović, Balać 6, Stanisavljević 2, Risović (25 odbrana), Dukić, Danilović 1, Janjušević 8.

Drugi srpski predstavnik u Kupu pobednika Kupova, ŽORK Jagodina doživela je težak poraz u Mađarskoj od FTC 40:23. Hrvatski Umag je eliminisan u dvomeču od francuskog Florija 39:15 i 34:20.

Ništa bolje u Kupu EHF nije prošlo ni GEN Zagorje protiv danskog Esbjerga 22:33, dok nekakve šanse za prolaz dalje ima drugi tim VArdara posle poraza u Mađarskoj od Dunafera 20:28.