KRAJ STRAŠNE SERIJE: Čudesni Anderson zaustavio Kil! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KRAJ STRAŠNE SERIJE: Čudesni Anderson zaustavio Kil!

KRAJ STRAŠNE SERIJE: Čudesni Anderson zaustavio Kil!

Velika serija Kila od 20 uzastopnih pobeda u svim takmičenjima, prekinuta je večeras u Flens Areni. U okviru 18. kola Bundeslige, u reprizi poslednjeg finala Lige šampiona, Flensburg je slavio rezultatom 26:22 (15:11). Vladara Evrope je do velike pobede vodio spektakularni Matijas Anderson sa 23 intervencije. Ovom pobedom, tim Ljube Vranješa prišao je vodećem tandemu na tri boda zaostatka, uz utakmicu manje. Rajn Nekar Leven i Kil imaju po 32 poean, s tim što „Lavovi“ predvode karavan zbog bolje gol razlike.

FELNSBURG – KIL 26:22 (15:11)

Isključenja: Flensburg 10, Kil 6 minuta
Sedmerci: Flensburg 1/1, Kil 5/7

FLENSBURG:
Anderson 21+2 odb, Egert 2 (1), Svan Hansen 6, Nenadić 3, Mogensen 6, Glandorf 5, Hainl 1, Zakariasen 3
KIL:
Sjostrand 4 odb, Palička 9 odb, Klain 2, Kaneljas 3 (2), Palmarson 5, Vujin 7 (3), Vajnhold 2, Toft Hansen 3
SEMAFOR: 4:1, 5:4, 6:7, 8:7, 14:10, 17:11, 17:16, 20:17, 22:18, 25:20
Igrač utakmice: Matias Anderson (Fle)

Furiozan start domaćih i vođstvo od 4:1, brzo su zagrejali dupke punu Flens Arenu. Kil je brzo konsolidovao svoje redove, a drugi gol Marka Vujina označio je, ispostaviće se, jedino vođstvo „Zebri“ na meču, 6:7. Kraća klupa nije smetala Flensburgu da pojača ritam i napravi ozbiljniju prednost. Bravure Matiasa Andersona domaći su iskoristili da steknu lepu zalihu na poluvremenu, 15:11.
Šampion Nemačke je bio u nokdaunu početkom nastavka, kada su Glandorf i Mogensen povisili na maksimalnih 17:11. Međutim, sledi sušni period crveno – crnih. Čak deset minuta nisu dali gol, a gosti su to iskoristili da načine seriju od 5:0 i priđu na 17:16. Do potpunog preokreta nije došlo zahvaljući isključivo Andersonu. „Preživeli“ su Vranješovi momci tu krizu i sve je ponovo krenulo na njihovu vodenicu. Švedski čarobnjak je na najvišem mogućem nivou branio svih 60 minuta, a Mogensen je umešno dirigovao napadom. Danski srednji bek je i sam bio efikasan – sa dva uzastopna pogotka odveo je svoj tim na +4, 22:18 (51.min.). Veća rotacija i svežina Kila nije bila dovoljna za novi preokret. 80. derbi severa, pripao je Flensburgu. Ponovo se zakuvalo u rukometnoj Meki…