IDU PONOVO NA TITULU: Barsa slaba za Vardar u Skoplju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa IDU PONOVO NA TITULU: Barsa slaba za Vardar u Skoplju!

IDU PONOVO NA TITULU: Barsa slaba za Vardar u Skoplju!

Vardar je osvajač EHF Lige šampiona, Vardar je sila! Igrači Raula Gonzalesa predvođeni jednim velikim golmanom kakav je Arpad Šterbik (14 odbrana) nisu dali ni promil šanse najtrofejnijem klubu svih vremena – španskoj Barseloni 27:24 (16:12) pred 5.500 navijača u dvorani „Jane Sandanski“. Tako su makedonski šampioni došli do prve pozicije u grupi koja daje veliki kredit s obzirom da vodi direktno u četvrtfinale, što je imperativ svih ekipa.

Sa Kaneljasom kao isturenim u odbrani, i sjajnim Šterbikom na golu, čije su odbrane „zicera“ uterale strah u kosti rivalu, početni entuzijazam Raula Gonzalesa i vođstvo Katalonaca 6:5 brzo se pretvorilo u seriju domaćeg sastava koju su svojim golovima kapitalizovali Dibirov, Šiškarev i Makeda.

Već na 9:6 zatražio je trener Barselone, Ćavi Paskval, tajm-aut, ali mu to nije pomoglo da vrati samopouzdanje svom timu. Linije u napadu su bile pokidane, pa ni levoruka bekovska varijanta sa Memom i Dolenecom u isto vreme na terenu, nije dala rezultata. Na odmoru se otišlo sa +4 – 16:12 i devet odbrana Šterbika, od kojih je „živa“ Valeru Rivera posebno zabavila publiku, ali i milionski auditorijum.

Isti recept primenjen je u drugom poluvremenu. Bez Kristopansa, tragičara poraza na IHF Super GLoubu od istog protivnika, i Igora Karačića, sa svedenom rotacijom, Gonzales je držao Barsu na pristojnoj udaljenosti, sve do 23:16 u 46. minutu, kada se desio vrhunac Vardarove dominacije, posle kraće krize na 20:16 uzrokovane i malim šokom posle teške povrede pivotmena Fereire koga je Žaluz „produženom rukom“ poslao na patos.

Povratka Barseloni nije bilo. Održao je Perez de Vargas (13 odbrana) solidan nivo odbrana (ukupno 13), ali Barselona više nije imala šansu za povratak. Tek u 57. minutu, spustili su Katalonci na 26:22, nedovoljno za nešto više…

Entrerios sa pet bio je odmah iza penaldžije Rivere (8 – 5/5 sa 7 metara), a kod Vardara, Cindrić, Dibirov sa po četiri, pet Makeda, tri Šiškarev…