La Rioha rutinski rešila Vošu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa La Rioha rutinski rešila Vošu

La Rioha rutinski rešila Vošu

Novosadska Vojvodina upisala je četvrti poraz u šestom kolu EHF Lige šampiona. Prema svemu viđenom u Novom Sadu prošle nedelje kada je La Rioha slavila 26:21, drugačiji epilog nije se mogao očekivati ni od drugog duela španskog vicešampiona i srpskog šampiona. Na kraju, Naturhaus La Rioha obradovala je svoje navijače rutinskom pobedom 31:22 (15:9).

Da Novosađani neće do bodova, Španci su pokazali serijom 10:4 na startu duela. Nije to oteralo izabranike Nikole Markovića u malodušnost. Mladi Jovanović je smanjio na 12:8 u 25. minutu, a i sredinom drugog dela, Novosađani su se dizali, pa je tako Pralica držao kakvu takvu nadu golom za 23:18 u 47. minutu. Iskusni domaćin, međutim, dodao je gas i meč završio sa maksimalnih +9 – 31:22.

Najefikasniji kod pobednika bio je Rodrigez sa šest, dok je Orbović sa pet golova predvodio Novosađane.

U drugom meču grupe C, Meškov Brest se osvetio Portu 34:27 (17:12) za poraz u duelu prošlog vikenda. Opet je raspucan bio Rastko Stojković sa šest pogodaka uz srednjeg beka Nikulenku i najefikasniji. Nikola Manojlović i Simon Razgor postigli su po tri gola.

1. Naturhouse La Rioja6501188:158(30)10
2. HC Meshkov Brest6402190:158(32)8
2. Futebol Clube do Porto6402170:165(5)8
4. Chekhovskie Medvedi6204155:171(-16)4
4. Vojvodina6204146:166(-20)4
6. TATRAN Presov6105146:177(-31)2