Lazarov srušio "Milionere", Visla iščupala bod u Kilu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Lazarov srušio „Milionere“, Visla iščupala bod u Kilu!

Lazarov srušio „Milionere“, Visla iščupala bod u Kilu!

Derbi kola VELUX EHF Lige šampiona pripao je Barseloni, koja je u sjajnoj atmosferi nadigrala na svom terenu najbogatiji tim današnjice, Pari Sen Žermen – 35:32 (14:14).

Nikola Karabatić je dočekan ovacijama od strane navijača svog bivšeg kluba, ali Katalonci nisu bili naročito srećni njegovom igrom u prvom poluvremenu, pošto je najbolji igrač sveta dominirao u oba pravca i doveo goste do prednosti od 9:6. Međutim, Barselona je uspela da poravna do poluvremena zahvaljujući sjajnim odbranama Pereza de Vargasa.

Treba napomenuti i da je francuskom šampionu nedostajao napadački učinak ubojitog Mikela Hansena, kojeg je Zvonimir Serdarušić odmarao u ovom meču – Danac je na teren ulazio isključivo da izvodi sedmerce.

Prevaga u nastavku bio je nezaustavljivi Kiril Lazarov. Makedonski as je nosio svoj tim do pobede sa devet golova – pogađao je i asistirao početkom nastavka za predost od tri gola, koja je neutralisana serijom gostiju od 4:1 za 25:25.

Međutim, Lazarov je nastavio da teroriše protivnički gol sa raznih pozicija, a na drugoj strani, mladi Nedim Remili nije uspeo da adekvatno zameni Hansena, pošto je prošaio svih sedam šuteva iz igre.

To je donelo prevagu na stranu tima Ćavija Paskvala,  u kojem su glavnu ulogu imali bekovi – Lazarov sa devet golova iz 11 pokušaja, i Vael Žaluz, strelac šest pogodaka.

U poraženim redovima, Hansen je završio sa sedam golova pošto je bio nepogrešiv sa sedam metara, dok je Nikola Karabatić dao šest.

Visla Plock je ponovo iznenadila Kil, ovoga puta na gostujućem terenu. Nakon trijumfa u poljskoj, autsajder je osvojio bod na severu Nemačke – 24:24.

THW Kiel – Orlen Wisła Płock 24:24 (15:9)

THW: Landin, Wolff – Duvnjak 7, Dahmke 5, Ekberg 4, Vujin 3, Wiencek 2, Brozović 1, Weinhold 1, Bilyk 1, Nilsson, Sprenger, Zeitz

Wisła: Corrales, Wichary – Mihić 6, De Toledo 4, Duarte 3, Żytnikow 3, Daszek 2, Ivić 2, Rocha 2, Tarabochia 2, M. Gębala, T. Gębala, Ghionea, Pusica