LŠ: Kielce prosulo pobedu u Flensburgu, Janc pogodio za remi - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Kielce prosulo pobedu u Flensburgu, Janc pogodio za remi

LŠ: Kielce prosulo pobedu u Flensburgu, Janc pogodio za remi

Najdramatičnija, možda i najkvalitetnija utakmica 11. kola VELUX EHF Lige šampiona viđena je u Flens areni, gde su Flensburg i Vive Kielce odigrali nerešeno 32:32 (17:21).

Maestralna igra gostiju u prvih 44 minuta, bila bi poptuno obezvređena da Blaž Janc nije pogodio iz mrtvog ugla u poslednjim trenucima utakmice. U dva navrata je poljski prvak imao plus šest, jednom u prvom i jednom u drugom poluvremenu, ali je tim sa severa Nemačke zaigrao odbranu na vrhunskom nivou u poslednjoj četvrtini meča, i na krilima raspoloženog Laugea stigao do poptunog preokreta u 60. minutu.

Ipak, gosti su preko slovenačkog desnog krila izbegli poraz tri sekudne pre kraja, ali to nije bilo dovoljno za radost Talanta Dujšebaeva i njegovih momaka, s obzirom da su već imali dva boda u džepu.

SG Flensburg-Handewitt – PGE VIVE Kielce 32:32 (17:21)

SG Flensburg-Handewitt: Andersson, Møller – Karlsson, Glandorf 1, Mogensen, Svan 6, Wanne 4, Jeppsson, Steinhauser, Zachariassen 6, Toft Hansen, Gottfridsson 1, Lauge Schmidt 9, Mahe 3, Röd 2.

PGE VIVE Kielce: Szmal, Ivić – Jurecki 8, Bis, Dujshebaev 2, Aginagalde 5, Bielecki 4, Jachlewski, Strlek 4, Janc 3, Lijewski 1, Jurkiewicz, Zorman 1, Mamić 1, Bombac, Djukić 3.

Vođeni krilaticom da igrate onoliko koliko vam protivnik dozvoli, možemo hvaliti vrhunski napad Kielcea do završnice, ili kuditi slabu odbranu Flensburga. Kako god, šampion Evrope iz 2016. je dominirao većim delom meča. Serijom 3:0 je poveo sa 5:3, sredinom prvog dela i sa 14:8, postigao je 21 gol za poluvreme na gostovanju viceprvaku Nemačke, ali ni to nije bilo dovoljno.

Do same završnice, tim Maika Makule nijednog trenutka nije ozbiljno ugrozio vođstvo rivala. Međutim, ulazak Melera umesto indisponiranog Matijasa Andersona pokrenuo je domaćina – danski golman je sa par intervencija uneo nemir u, do tada nemilosrdni napad momaka u žutom i probudio odbranu svog tima koja je ubrzo postala granitna. Od 44. minuta pa do poslednjeg šuta na meču, primili su svega dva gola, što je umalo bilo dovoljno za trijumf.

Vrhunsku formu sa nedavno okončanog EP u Hrvatskoj, Rasmus Lauge je preneo i na klupski nivo. Danac je sam vukao u napadu, i to nezaustavljivo. Danac je najpre izjednačio solo akcijom, a potom na isti način doneo i vođstvo Flensburgu pola minuta pre kraja. Ipak, Janc je majstorski pogodio prvi ugao iz teške pozicije, pa je tako i drugi uzastopni duel ovih rivala završen bez pobednika, pošto je u oktobru u Poljskoj bilo 25:25.

Nakon kompletnog 11. kola u grupi B, Flensburg je i dalje drugi sa 15 bodova, pet manje od PSŽ-a kojem gostuje u narednom kolu, dok je Vive Kielce, nakon prekinute crne serije od dva uzastopna poraza,  na petom mestu sa devet bodova, jednim više od Meškov Bresta.