LŠ: Kil nosi plus sedam u Segedin - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Kil nosi plus sedam u Segedin

LŠ: Kil nosi plus sedam u Segedin

U prvom meču osmine finala VELUX EHF Lige šampiona za muškarce, Kil je u Šparkasen areni savladao Pik Seged 29:22 (14:14), i obezbedio veliku prednost pred revanš koji je 1. aprila na programu u Mađarskoj.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su se rivali smenjivali u minimalnom vođstvu, i tokom kojeg je u samo jednom navratu Kil imao plus dva (10:8), domaći tim je odigrao skoro perfektno drugo poluvreme i došao na korak od nastavka tradicije koja kaže da ovaj tim nikada nije eliminisan u ovoj fazi takmičenja Lige šampiona.

Jednu od najboljih partija ove sezone odigrao je Marko Vujin, postigavši osam golova (šest u prvom poluvremenu). Početkom nastavka razigrao se sve bolji Patrik Vinček i pogodio za 19:16. Predvođen Skubeom, Pik Seged je odgovorio istom merom i izjednačio na 19:19, ali je potom usledila možda i ključna serija crno – belih za čitav dvomeč – odbrana 3-2-1 i raspoloženi Landin parališu protivnika, ašest golova u nizu donosi timu Alfreda Gislasona predost od 25:19. U samom finišu domaćin je vodio sa maksimalnih 29:21, pre nego što je postavljen konačan rezultat.

Pobednik ovog dvomeča će u četvrtfinalu igrati protiv branioca titule Vardara.

Kil: Landin, Volf – Vujin 8, Zarabec 5, Vinček 4, Disinger 4, Ekberg 4, Frend-Ofors 2, Ramel 1, Duvnjak 1, Bilik, Vajnhold, Nilson, Firnhaber, Santos

Pik Seged: Siera, Šego 1 – Banhidi 5, Bodo 3, Kalman 3, Sigurmanson 3, Skube 2, Rodrigez 2, Šoštarić 1, Sršen 1, Balog 1, Dos Santos, Gorbok, Zubai, Žitnjikov, Blažević