LŠ: Monpelje slomio Metalurg u finišu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa LŠ: Monpelje slomio Metalurg u finišu

LŠ: Monpelje slomio Metalurg u finišu

Do poslednjih 10 minuta utakmice, Metalurg je bio konkurentan protiv Monpeljea i imao je realnu šansu da izbegne drugi uzastopni poraz na domaćem terenu, ali je francuski gigant u finišu dodao gas i ubeležio sedmu pobedu u isto toliko mečeva grupe D – 21:27 (14:16).

Mladi skopski tim, koji je sa klupe predvodio Aleksandar Jović, nije uspeo da se odupre iskusnijem i kvalitetnijem rivalu, iako je u 51. minutu imao napad za izjednačenje. Jaganjac nije pogodio, a gosti su to kaznili serijom 5:0 koja je prelomila meč.

Metalurg – Monpelje 21:27 (14:16)

Metalurg: Arsić 7 odb, Tomovski 3 odb – Anđelić 5, Dimitrievski 1, Gugleta 1, Ilić 2, Jaganjac 5, Petrov, Kuzmanovski 1, Lazarevski, Palevski, Peševski 5, Serafimov, Tankoski, Tokić, Velkovski 1.

Monpelje: Žerar, Portner – Afgur 4, Bingo, Bonefond 3, Kause 6, Faustin 2, Gigu 5, Kavtičnik, Port 6, Ričardson 2, Sousi, Trušanovičius.

Posle sedam rundi takmičenja, Metalurg ima dve pobede, remi i četiri poraza. Deli četvrto i peto mesto sa Bešiktašem, kojem gostuje u narednom kolu.